MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Podsumowanie ekologicznej akcji „Drzewko za surówce wtórne” w Lubinie, zobaczcie zdjęcia

Piotr Krzyżanowski
Piotr Krzyżanowski
Klaudia Korfanty
Klaudia Korfanty
Zdjęcia Piotr Krzyżanowski, Michał Jarema
269 zużytych sprzętów elektronicznych, a także 7 tonerów, 61 ładowarek i 1530 baterii - oto podsumowanie ekologicznej akcji Gazety Wrocławskiej „Drzewko za surówce wtórne. Akcja miała miejsce wczoraj 11 kwietnia na terenie Salonu Samochodowego V-Motors w Lubinie.

Podsumowanie ekologicznej akcji „Drzewko za surówce wtórne” w Lubinie

„Drzewko za surówce wtórne” to akcja zorganizowana przez Gazetę Wrocławską. Głównym partnerem był V-Motors, przedstawiciel marki Volvo. Oprócz tego w akcji uczestniczyli partnerzy Brose Sitech oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Drzewka rozdawali przedstawiciele z Nadleśnictwa Lubin. Akcja polegała na wymianie małych, średnich i dużych sprzętów elektronicznych i elektrycznych, zużytych tonerów i baterii na sadzonki drzew: buk, dąb, sosna czarna i sosna pospolita. Wydarzenie przyciągnęło sporą liczbę mieszkańców, którzy oddali w sumie:

  • 83 dużych sprzętów,
  • 186 małych i średnich sprzętów,
  • 7 tonerów
  • 61 ładowarek
  • 1530 baterii

Zużyty sprzęt zebrała i zutylizuje profesjonalna firma MB Recykling - Partner akcji.

Ten event wspiera ekologię i działalność Volvo też do tego dąży. Angażujemy się w akcje ekologiczne, bo ekologia jest dla naszej firmy szczególnie istotna. Model Volvo EX30, zaprezentowany podczas wydarzenia, jest najlepszym przykładem tego, w jakim kierunku chcemy podążać. Jest to najnowszy samochód elektryczny, który zostawia najniższy ślad węglowy spośród wszystkich dotychczasowych samochodów Volvo - mówi Grzegorz Chudzik, kierownik salonu sprzedaży V-Motors Volvo w Lubinie.

Model EX30 został zaprojektowany z myślą o jak najefektywniejszym wykorzystaniu materiałów recyklingowych i ze źródeł odnawialnych, tym samym zmniejszając ilość odpadów. Do wykończenia wnętrza są używane takie materiały jak opakowania PET, materiały pochodzące z recyklingu jeansów, ram okiennych czy elementy z tkanego lnu i częściowo zutylizowanych sieci rybackich. Spełniają one wymogi zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie najwyższej jakości.

Chcemy stać się liderem w promowaniu samochodów elektrycznych, a celem naszego koncernu jest osiągnięcie do 2040 roku zerowej emisji gazów cieplarnianych netto - dodaje Grzegorz Chudzik.

Jednym z partnerów akcji była firma Brose Sitech z siedzibą w Polkowicach. Firma zajmuje się produkcją struktur metalowych oraz kompletnych foteli samochodowych dla koncernu Volkswagen. W planach jest rozszerzenie działalności o współpracę z kolejnymi markami.

Staramy się wspierać różnego rodzaju, również ekologiczne, lokalne akcje. Jako obszar rekrutacji podczas dzisiejszego wydarzenia promujemy naszą markę i wspieramy inicjatywę ekologiczną - mówi Kamil Okraj z firmy Brose Sitech.

W organizowane przedsięwzięcie zaangażowała się również Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Od wielu lat bardzo aktywnie włączamy się w różne działania proekologiczne. Dbamy o środowisko i o to, co jest naturalne wokół nas. Dlatego właśnie dzisiaj jesteśmy tutaj. Poprzednio zorganizowaliśmy podobną akcję o nazwie „Rośnij razem z nami”, której efektem było przekazanie szkołom należącym do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego sadzonek drzew, przeprowadzenie prelekcji na temat ochrony środowiska, a następnie sadzenie przez uczniów drzew na terenie placówek edukacyjnych - mówi Kamila Bielecka z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zobaczcie fotorelację z wydarzenia:

Podsumowanie ekologicznej akcji „Drzewko za surówce wtórne” ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto