Piłka nożna: Górnik - Zagłębie 5:1 (ZDJĘCIA)

PK
W meczu 17. kolejki piłkarskiej ekstraklasy podopieczni trenera Marka Bajora przegrali w Zabrzu z Górnikiem aż 1:5. Honorową bramkę dla Miedziowych zdobył Szymon Pawłowski.

Zespoły wystąpią dziś w następujących składach:

Górnik: Stachowiak - Pazdan, Banaś, Jop, Magiera, Bonin, Marciniak, Kwiek, Gasparik, Sikorski, Zahorski.

Zagłębie: Isailović - Rymaniak, Horvath, Stasiak, Kocot, Pawłowski, Dąbrowski, Abwo, Hanzel, Plizga, Rakels.

Spotkanie jako sędzia główny poprowadzi Szymon Marciniak z Płocka.

1 min. - zaczęli!

5 min. - wielkie zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Piłka trafiła w końcu pod nogi Adama Banasia. Jego strzał z wolnej pozycji o kilkanaście centymetrów minął prawy słupek bramki lubinian.

11 min. - swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami technicznymi błysnął David Abwo, jednak jego dośrodkowanie po indywidualnej akcji przecięli obrońcy Górnika.

14 min. - przypadkowe zderzenie dwóch lubinian, Denissa Rakelsa i Csaby Horvatha, po którym sędzia odgwizdał faul jednego z piłkarzy gospodarzy.

17 min. - dośrodkowanie z rzutu rożnego Dawida Plizgi, po którym niecelnie główkował Bartosz Rymaniak.

18 min. - na strzał z bardzo ostrego kąta zdecydował się Daniel Sikorski, jednak piłka poszybowała dobre kilkanaście metrów ponad bramką.

22 min. - na strzał zza pola karnego zdecydował się Hanzel, ale w tym przypadku pomocnik Zagłębia miał bardzo rozregulowany celownik.

Na zegarze 25. minuta gry. Jak na razie mecz stoi na bardzo niskim poziomie. Niewielką przewagę w posiadaniu piłki mają lubinianie, ale tak naprawdę nic z jej nie wynika. Zagłębie gra dużo słabiej niż w pierwszej połowie poprzedniego spotkania z Koroną Kielce.

30 min. - obraz gry nie ulega zmianie...

31 min. - Adam Marciniak próbował zaskoczyć Isailovicia strzałem z około 20 metrów. Obrońca gospodarzy za bardzo jednak zaufał swoim umiejętnościom, bowiem uderzenie było słabe, a piłka poleciała daleeeeeko od bramki Zagłębia. Nawet miejscowi kibice skwitowali tę próbę gwizdami.

34 min. - fatalny błąd Csaby Horvatha. Piłkę przejął Tomasz Zahorski, wpadł w pole karne, ale uderzył niecelnie.

35 min. - ładna dwójkowa akcja Szymona Pawłowskiego z Łukaszem Hanzelem, zakończona niecelnym strzałem tego drugiego.

36 min. - GOL dla Górnika. Aleksander Kwiek przyjął piłkę na 20 metrze, po czym uderzył w samo okienko bramki Zagłębia. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. Piękny gol. Dodajmy, że był to pierwszy celny strzał zabrzab w całym meczu.

37 min. - po objęciu prowadzenia piłkarze gospodarzy wykonali kołyskę z okazji narodzin córki Tomasza Bonina.

38 min. - soczyste uderzenie z ponad 20 metrów Dawida Plizgi. Jednak Adam Stachowiak nie dał się zaskoczyć.

41 min. - mogło być 2:0 dla Górnika, jednak kapitalną interwencją po strzale jednego z zabrzan popisał się Bojan Isailović.

45 1 min. - 2:0 dla Górnika. Po dośrodkowaniu Aleksandra Kwieka głową nieczysto uderzył Adam Banaś. Bojan Isailović rzucił się z rozpaczliwą interwencją i wydawało się, że zdołał odbić piłkę, nim ta przekroczyła linię bramką całym obwodem. Sędzi zdecydował się jednak uznać gola dla zabrzan.

Koniec pierwszej połowy. Zagłębie przegrywa w Zabrzu z Górnikiem 0:2.

46 min. - rozpoczęła się druga część spotkania.

48 min. - żółta kartką za faul na Danielu Sikorskim upomniany został Damian Dąbrowski.

51 min. - ładna akcja Zagłębia zakończona sytuacyjnym strzałem Szymona Pawłowskiego. Adam Stachowiak odbił jednak piłkę na rzut rożny.

54 min. - Daniel Sikorski w pojedynkę ograł dwóch obrońców Zagłębia, wpadł w pole karne, oddał celny strzał, ale dobrą interwencją popisał się Bojan Isailović.

55 min. - zmiana w Zagłębiu. W miejsce Damiana Dąbrowskiego na boisku zameldował się Kamil Wilczek, który zdobył jedyną bramkę dla Miedziowych w meczu z Górnikiem, który rozegrany został w rundzie jesiennej.

58 min. - 3:0 dla Górnika. Grzegorz Bonin zagrał na 16. metr do nadbiegającego Daniela Sikorskiego. Napastnik gospodarzy kapitalnie złożył się do strzału i uderzeniem z półwoleja pokonał Bojana Isailovicia.

59 min. - żółta kartka dla Michała Pazdana.

61 min. - kolejne upomnienie piłkarza Górnika. Tym razem żółtą kartkę ujrzał Tomasz Zahorski za faul na Michale Stasiaku.

63 min - GOL dla Zagłębia! Po dośrodkowaniu w pole karne Adam Stachowiak wypiąstkował piłkę wprost pod nogi Szymona Pawłowskiego. Skrzydłowy gości popisał się ładnym, technicznym uderzeniem. Górnik - Zagłębie 3:1.

65 min. - Daniel Sikorski znów dał się we znaki obrońcom Zagłębia. Napastnik Górnika uderzył z ok. 20 metrów, ale na szczęście gości, niecelnie.

66 min. - zmiana w Zagłębiu - Mouhamadou Traore zastąpił Denissa Rakelsa. To nie był udany występ łotewskiego napastnika Miedziowych.

67 min. - tym razem korekta składu Górnika. Michał Bemben zastąpił Michała Pazdana.

68 min. - 4:1 dla Górnika. Po rzucie rożnym piłkę głową zgrał Mariusz Jop. Dopadł do niej Michal Gasparik i z bliskiej odległości pokonał Bojana Isailovicia. Chwilę później żółta kartka dla Kamila Wilczka.

70 min. - żółta kartka dla Aleksandra Kwieka za faul na Dawidzie Plizdze.

76 min. - strzał rozpaczy Dawida Plizgi. Piłka powędrowała deleeeeko obok bramki.

77 min. - zmiana w Górniku. W miejsce Aleksandra Kwieka wszedł Słowak Robert Jeż, który ma na swoim koncie występy w Lidze Mistrzów.

80 min. - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bliski szczęścia strzałem głową był Kamil Wilczek.

Pięć minut do końca spotkania. W Zabrzu musiałby zdarzyć się cud, żeby Zagłębie wygrało to spotkanie.

87 min. - Michal Gasparik miał znakomitą okazję do podwyższenia wyniku, jednak w znakomitej sytuacji, niemal sam na sam z Bojanem Isailoviciem, posłał piłkę wysoko ponad bramką.

89 min. - żółta kartka dla Łukasza Hanzela. Nie za faul na Mariuszu Magierze, ale za odkopnięcie piłki chwilę po całym zdarzeniu.

90 min. - zmiana w Górniku. W miejsce Daniela Sikorskiego na boisko wszedł Mariusz Przybylski.

90 min. - sędzia doliczył cztery minuty do podstawowych 90.

90 2 min. - 5:1. Nokaut. Piękna bramka Roberta Jeża. Słowak, który debiutuje dziś w barwach Górnika, popisał się kapitalnym strzałem z linii bocznej pola karnego w przeciwległy narożnik bramki Zagłębia.

Koniec meczu. Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe z Górnikiem Zabrze aż 1:5.

Brakuje Ci informacji o drużynie z Twojej miejscowości? Zostań korespondentem serwisu maleligi.pl

Jedenastka jesieni Fortuna 1 Ligi

Materiał oryginalny: Piłka nożna: Górnik - Zagłębie 5:1 (ZDJĘCIA) - Lubin Nasze Miasto