Piłka nożna: Zagłębie Lubin - Wda Świecie 3:0

JG
Piotr Krzyżanowski
W sobotę sztab trenerski zaaplikował piłkarzom Zagłębia Lubin podwójną dawkę meczów kontrolnych. Po zwycięstwie 3:1 nad drugoligową Chojniczanką Chojnice, Zagłębiu przyszło się zmierzyć z trzecioligową Wdą Świecie. Podopieczni Marka Bajora gładko pokonali rywali 3:0.

Drugi sparing na obozie w Grodzisku Wielkopolskim toczył się pod wyraźne dyktando miedziowej ekipy. Do przerwy Zagłębie prowadziło 2:0. A zespołowe akcje wykończyli Dusan Dokić oraz Wojciech Kędziora. Po przerwie Dusan wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali i po raz drugi w tym spotkaniu, z zimną krwią zapakował piłkę do siatki.

W barwach Wdy Świecie zagrał były pomocnik Zagłębia, mistrz Polski z 2007 roku - Dariusz Jackiewicz.

28 stycznia (piątek) Zagłębie rozegra trzeci sparing. Ich rywalem będzie trzecioligowa Calisia Kalisz.

Składy obu ekip w sparingu

Zagłębie Lubin: Forenc - Kocot, Horvath, Kapias, Costa - Hanzel, Ekwueme - Wilczek (68 Błąd), Pawłowski, Kędziora (68 Woźniak) - Dokić.
Wda Świecie: Robert Tomaszewski - Adrian Raszka, Krzysztof Łożyński, Dawid Raszka, Patryk Kiełpiński - Bartosz Czerwiński, Dariusz Jackiewicz, Grzegorz Brzeziński, Adrian Talaśka, Krzysztof Szal - Mateusz Kordowski.

Źródło: Michał Sałkowski/Zagłębie Lubin SA;