Zagłębie Lubin przegrało z Lechią Gdańsk

Zagłębie Lubin nadal w kryzysie. Miedziowi przegrali kolejne spotkanie. Tym razem na własnym stadionie ulegli gdańskiej Lechii 0:1.

Przez pierwszy kwadrans przeważali goście, którzy byli zdecydowanie aktywniejsi. Piłkarze Zagłębia jednak się w porę przebudzili i zaczęli konstruować coraz groźniejsze akcje. Niestety strzały Abwo i spółki albo mijały bramkę, albo trafiały w bramkarza Lechii.

Gdy wydawało się, że do przerwy utrzyma się remis, goście wyprowadzili zabójczą kontrę. Pietrowski znakomitym uderzeniem zdobył pierwszą i jak się później okazało jedyną bramkę meczu.

Druga połowa to już gra pod dyktando gospodarzy. Najbliżej zdobycia bramki był w 67 minucie Wilczek, ale jego strzał odbił się od słupka.

Ostatecznie Zagłębie poległo na Dialog Arenie 0:1, a niewykorzystane sytuacje pozostawiły olbrzymi niedosyt.