Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0:0.

Michał Sałkowski
Potyczka z wicemistrzem Polski - Legią Warszawa to prestiżowa sprawa. Potyczka z Legią w barbórkowe święto to prestiż podwójny.

Oprawa na cześć górników opakowanych w galowe mundury; górniczy hymn otwierający starcie i świadomość, że to ostatni bój ligowy Zagłębia w Lubinie pod wodzą Franciszka Smudy. Potem A Franz to doświadczony wyga, co patent ma na Jana Urbana, szkoleniowca Legii. Jak Lecha prowadził to smaku porażki nie zasmakował. Dwa remisy, dwa zwycięstwa po 1:0. Ot, statystyka.

No i Zagłębie jak na poligonie. Skład poszatkowany aż ciarki suną. na listę nieobecnych. Pawłowski (mięsień przywodziciela uda), Ekwueme (kolano), Mateusz Bartczak (rana na kolanie po starciu z Lechem), Wojciech Kędziora (do treningów po urazie głowy wrócił, ale jeszcze nie zagra), Dawid Plizga (uraz kolana na ostatnim treningu przed meczem). Do worka należy wrzucić Costę (pauza za czerwoną kartkę) oraz Caiado (zgłosił chęć wcześniejszego rozwiązania kontraktu, klub na to przystał).

W 20 minucie Marcin Mięciel huknął w poprzeczkę z sytuacyjnej piłki po nieudanej interwencji Michała Łabędzkiego.A w 29 minucie Traore przyłożył z ostrego kąta. Milimetry obok prawego słupka. Centra to była czy strzał? Groźnie.

I oba zespoły udały się na przerwę. My zaś zajęliśmy się koronacją miss Zagłębia Lubin (Renata Kimel) i miss Polski-Gazety Wrocławskiej (Anna Jóźwiak). Fotoreportaż z ceremonii znajdziecie w poniedziałek na naszych łamach. To jest piękno futbolu, rzec można. Bo na murawie Dialog Areny działo się niewiele. I to jest delikatne stwierdzenie.

Warto nadmienić, że szansę doznał wyróżniający się młodzian z ekipy Młodej Ekstraklasy miedziowych - Adrian Błąd. Zastąpił Mouhamadou Traore.

W 63 minucie Ariel Borysiuk przy strzale w środek bramki doznał kontuzji. Ptak pewnie wybronił. W 76 minucie Zagłębie powinno prowadzić, ale Micanski przegrał pojedynek z Muchą. A dobitkę Jackiewicza bramkarz Legii będący - już na spacerze w szesnastce - wybronił… głową. I znów ten Mucha w roli głównej. Znakomite podanie Błąda i strzał Dinisa z ostrego kąta sparował do boku. I to by było na tyle. Statystyczny remis.

Pozameczowo. W czwartek z klubem pożegnał się dyrektor sportowy, Jakub Jarosz. Pracował od 2006 roku. Okres to warty podkreślenia, bo za jego kadencji miedziowi zdobyli w 2007 r. drugie w historii mistrzostwo Polski. - Rozstaliśmy się w kulturalnej atmosferze W nowym schemacie organizacyjnym spółki (na 2010 rok - red.), zaakceptowanym przez radę nadzorczą nie ma funkcji dyrektora sportowego - wyjaśnił prezes Zagłębia Jerzy Koziński. Czy to początek zwolnień? I po wtóre, dla jakich dyrektorów w takim razie miejsce się znajdzie?

Widzów: 10000 (komplet).
Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Zagłębie: Ptak - Bartczak, Łabędzki, Stasiak, Dinis (90 Rymaniak) - Jackiewicz, Kocot, Świerczewski Ż, Hanzel - Micanski, Traore (48 Błąd).
Legia: Mucha - Rzeźniczak, Astiz, Choto Ż, Kiełbowicz - Radović, Borysiuk (68 Grzelak), Iwański, Giza (89 Smoliński), Rybus - Mięciel (80 Kosecki).