Zagłębie Lubin gromi Śląsk Wrocław 4:0

Mateusz Różański
Miedziowi od początku spotkana kontrolowali to co dzieje się na boisku i skutecznie punktowali obecnych mistrzów Polski.

Pierwszą bramkę w 35 minucie spotkania zdobył Maciej Małkowski. Defensorzy Śląska zostawili mu zdecydowanie za dużo wolnego miejsca i piłkarz ze stolicy polskiej miedzi zamienił mocne uderzenie na bramkę.

Skromne prowadzenie gospodarzy utrzymało się do przerwy.

Po zmianie stron Śląsk chciał jak najszybciej wyrównać, ale szczęście nadal sprzyjało Zagłębiu. W 57. minucie Małkowski uderzył na bramkę Kelemana, ten sparował futbolówkę, która wróciła pod nogi Małkowskiego. Druga próba była już zdecydowanie celniejsza i piłka znalazła się w siatce.

Niespełna dwadzieścia minut później bramkarz Śląska znów nie utrzymał strzału Małkowskiego. Tym razem piłka trafiła pod nogi Michala Papadopulosa, który pewnym uderzeniem zdobył trzecią bramkę dla Zagłębia.

Wynik na 4:0 w 83 minucie mocnym strzałem ustalił Robert Jeż. Wygrana Zagłębia jesienią i dzisiejszy pogrom potwierdza, że w tym roku na Dolnym Śląsku niepodzielnie dominują miedziowi.

Jak oceniasz zwycięstwo Zagłębia? Czekamy na komentarze

Jak zwykle w tych derbach kibice jednej i drugiej stron nie stronili od mocnych okrzyków i środków pirotechnicznych. W pierwszej połowie sędzia musiał nawet na chwilę przerwać spotkanie po tym, jak race i serpentyny powędrowały na murawę.

Zagłębie Lubin 3-0 Śląsk Wrocław

Zagłębie: Gliwa - Banaś Tunchev, Vidanov, Nhamoinesu, Bilek, Jeż Papadopulos, Pawłowski, Małkowski, Woźniak

Śląsk: Kelemen - Ostrowski, Kowalczyk, Kokoszka, Pawelec - Stevanović, Kaźmierczak, Mila, Ćwielong, Sobota - Ł. Gikiewicz

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0