Zagłębie Lubin 2:2 Wisła Kraków

mr
Zagłębie Lubin zremisowało w swoim pierwszym meczu po przerwie zimowej. Rywalem pomarańczowych była Wisła Kraków.

Oto jaki przebieg miało to spotkanie:

90 min - Biton uderza, ale wysoko nad bramką. Sędzia dolicz 3 minuty

88 min - Okazja Sernasa i Rymaniaka, ale oba uderzenia nie znajdują drogi do bramki

87 min - Biton uderza, ale obok bramki. Nadal 2:2

84 min - Na murawie leży Abwo, kibice mają pretensje do sędziego, że ten nie odgwizdał faulu

82 min - Za Ilieva pojawia się Jovanović. Zmiana także w Zagłębiu. Za Rakowskiego pojawia się Rachwał

81 min - Dwójkowa akcja Ilieva z Meliksonem, ale piłka trafia tylko w boczną siatkę.

80 min - Sernas przejmuje piłkę, podaje do Abwo, a ten umieszcza ją pewnie w siatce. Mamy remis 2:2!!

79 min - Lamey fauluje Pawłowskiego w środku pola

77 min - Za Hodura pojawia się Traore

76 min - Rzut rożny dla Zagłębia. Uderza Rymaniak, ale tuż obok bramki

74 min - Długa piłka do Sernasa, ale ten był na spalonym

73 min - Rymaniak uderza zza pola karnego, niewiele brakowało, a mógł być remis

72 min - Za Genkova wchodzi na boisko Biton

70 min - Zamieszanie w polu karnym, rożny dla Wisły, z którego jednak nic nie wynika

68 min - Zmiana w Wiśle, za Gargułę wchodzi Nunez

67 min - Wolny dla Wisły w środku pola

ZDJĘCIA Z MECZU ZAGŁĘBIE - WISŁA MOŻECIE OGLĄDAĆ TUTAJ

62 min - Hodur próbował samotnej akcji, ale defensorzy Wisły radzą sobie z nim. Zmiana w Zagłębiu. Za Małkowskiego pojawia się Abwo

59 min - Pomarańczowi nie radzą sobie z pozycyjnymi atakami gości

56 min - Błyskawiczna odpowiedź, ale uderzenie Pawłowskiego broni Pareiko

55 min - Melikson pędzi lewą stroną. Dogrywa do Kirma i ten z dziesięciu metrów umieszcza piłkę w siatce. Ptak był bez szans. Zagłębie - Wisła 1:2

54 min - Sernas uderza z dystansu, ale piłka przelatuje wysoko nad bramką Wisły

51 min - Małkowski pada przy polu karnym ,ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia

49 min - Wisła wciąż w natarciu, ale Zagłębie skutecznie się broni

47 min - Zółta karta dla Hodura i wolny dla Wisły. Do bramki około 20 metrów

46 min - Na trybunach jest nieco ponad 7000 kibiców

Witamy po przerwie. Niebawem na naszej stronie pojawią się zdjęcia z tego meczu

45 min - Wilk uderza, Ptak broni, a sędzia kończy pierwszą połowę. Do usłyszenia za kwadrans

44 min - Sernas do Pawłowskiego, ale niedokładnie i piłka dla Wisły

42 min - Kolejne uderzenie gości, ale Ptak choć na raty to broni

40 min - Okazja dla Sernasa, ale uprzedza go Czekaj

38 min - Uderza Kirm, ale niecelnie. Od strzelenia bramki wyrównującej inicjatywę przejęli goście

36 min - Vidanov za linię końcową i mamy kolejny róg

34 min - Rzut rożny dla Wisły, zamieszanie w polu karnym, na szczęście dla Zagłębia piłka trafia w słupek

33 min - Pawłowski próbuje lobować Pareikę, ale bramkarz Wisły nie daje się oszukać

32 min - Kolejne uderzenie Wiślaków, ale piłka uderza w Genkova

30 min - Iliev uderza z 20 metrów i pięknym uderzeniem pokonuje Ptaka. Jest remis 1:1

29 min - Hodur do Pawłowskiego, ale wyjaśnia Pareiko

26 min - Rożny dla Wisły. Uderza Lamey z głowy, ale Ptak popisuje się fantastyczną paradą i wybija futbolówkę

24 min - Defensywa gospodarzy radzi sobie z Ilievem i z akcją idzie Zagłębie

22 min - Kolejna okazja dla gości, ale Gargułę uprzedza Ptak

21 min - Okazja dla Wisły, szybko rozgrywają rzut wolny. Uderza Kirm, ale wysoko nad bramką

20 min - Wiślacy zdają się nie mieć pomysłu na grę, co skrzętnie wykorzystują gospodarze

17 min - Rożny dla Zagłębia. Fatalny błąd Pareiki, który nie łapie piłki. Do piłki dopada Banaś, uderza z dwóch metrów i GOOOOOOL. Miedziowi prowadzą 1:0

16 min - Pawłowski pada w polu karnym, kibice domagają się rzutu karnego, ale sędzia jest niewzruszony i każe grać dalej

14 min - Melikson znakomicie dogrywa do Garguły ale ten uderza obok słupka. To była najgroźniejsza akcja Wisły do tej pory. Nadal 0:0

13 min - Rymaniak dośrodkowuje zbyt płasko i piłkę przejmują Wiślacy

12 min - Iliev wywalczył kolejny rożny

11 min - Sernas uderza z dystansu, ale niecelnie i piłka dla Wisły. Jak na razie pomarańczowi prezentują się dość dobrze

10 min - Iliev uderza, ale po rykoszecie piłka wychodzi za linię końcową. Rożny dla Wisły

9 min - Hodur fauluje w środku pola Meliksona

8 min - Aut dla Zagłębia na wysokości pola karnego Wisły. Miedziowy wywalczyli rożny

6 min - Pawłowski przed szansą, ale za długo czekał i futbolówkę przejmują Wiślacy

4 min - Podanie do Pareiko, ten kiksuje. Do futbolówki dopada Sernas i piłka ląduje w siatce, ale sędzia odgwizdał zagranie ręką. Nie ma bramki, nadal 0:0

3 min - Melikson do Kirma ... aut dla Wisły

2 min - Rakowski faulował i wolny dla Wisły

1 min - Zaczynają Wiślacy

Chmury nad Lubinem, na szczęście przestało padać. Za kilka sekund rozpocznie się spotkanie.

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków

Zagłębie: Ptak - Rymaniak, Banaś, Vidanov, Costa - Pawłowski, Hodur, Rakowski, Bilek, Małkowski - Sernas

Wisła: Pareiko - Lamey, Czekaj, Chavez, Paljić - Illiev, Garguła, Melikson, Wilk, Kirm - Genkov

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0