Zagłębie Lubin 2 - 1 Jagiellonia Białystok

mr
Podopieczni Pavla Hapala wygrali w ostatnim spotkaniu 24 kolejki T-Mobile Ekstraklasy 2:1.

Po pierwszej połowie wydawało się, że Zagłębie wygra bez problemów. Goście udowodnili jednak, że zawsze grają do końca i zdołali zdobyć jedną bramką. Na Miedziowych to było dziś jednak za mało i podopieczni Pavla Hapala mogą dopisać sobie kolejne punkty w tabeli.

Oto jaki przebieg miał ten mecz:

KONIEC MECZU ZAGŁĘBIE WYGRYWA 2:1

90 min - Woźniak wchodzi za Sernasa

88 min - Banaś wybija na aut. Jeszcze jedna zmiana u gości

85 min - Rasiak fauluje w polu karnym Zagłębia

83 min - Wony dla gości, niemal w narożniku pola karnego. Na szczęście piłka była bita za płasko

81 min - Kolejny rożny dla gości

79 min - Jagiellonia atakuje coraz odważniej. Goście nie mają nic do stracenia

ZDJĘCIA Z TEGO MECZU ZOBACZYCIE TUTAJ

76 min - Mogło być 2:2! Znakomita główka jednego z napastników, ale Ptak popisał się fantastyczną paradą

72 min - Rasiak wywalczył rożny dla gości. Dośrodkowanie .... najwyżej skacze Porębski ... GOOOOL! Zagłębie prowadzi już tylko 2:1

70 min - Kolejna akcja duetu Pawłowski - Sernas, ale tym razem górą defensorzy Jagi

68 min - Uderza Porębski, ale raz jeszcze górą golkiper Zagłębia

65 min - Ptak znakomicie interweniuje po raz kolejny

63 min - Pawłowski wystawia piłkę Hodurowi, ale ten uderza wysoko nad bramką

62 min Świetnie uderza Sernas, ale na raty broni Sandomierski

61 min - Na trybunach pojawia się kilkudziesięciu kibiców gości

59 min - Kolejna okazja pomarańczowych, ale Jaga skutecznie się broni

58 min - Piłka niebezpiecznie trafia w pole karne Zagłębia, ale w porę interweniuje Ptak.

56 min - Costa uderza głową, niestety ponad bramką

54 min - Piękne uderzenie Pawłowskiego zza pola karnego .... GOOOOOOOL !!!! "Stadiony Świata". Zagłębie prowadzi 2:0

52 min - Pawłowski próbuje sam wedrzeć się pod bramkę Jagi, jednak za długo wypuszcza sobie piłkę i futbolówka dla gości

50 min - Costa znakomicie do Sernasa, ale Sandomierski broni nogami. Rożny dla nas

49 min - Pawłowski próbuje uderzać zza pola karnego, blokują obrońcy

48 min - Wolny dla goście, ale lepsza obrona Zagłębia

46 min - Zaczyna Zagłębie

Na murawie pojawia się Grzegorz Rasiak. Wszedł za Alexisa. Zmiana też w Zagłębiu. Małkowski za Lirę

DO PRZERWY ZAGŁĘBIE PROWADZI 1:0

45 min - Hanzel uderza ... obok bramki

45 min - Okazja dla gości, uderza Kupisz z 16 metrów, ale lepszy bramkarz gospodarzy. Sędzia dolicza 1 minutę

42 min - Bandrowski brutalnie fauluje. Zobaczył za to żółtą kartkę. Na szczęście Hanzel nie ucierpiał w tym starciu

40 min - Pawłowski fenomenalnie do Sernasa, ten wychodzi sam na sam z Sandomierskim .... uderza prosto w bramkarza, dobija Lira z 5 metrów ... obok bramki !!!!

38 min - Dobre dośrodkowanie, ale Costa czuwa we własnym polu karny, i piłka dla gospodarzy

37 min - Horvath fauluje na własnej połowie. Szansa dla gości

35 min - Vidanov znakomicie do Sernasa, ale obrońcy okazali się szybsi

32 min -Bilek do Sernasa, uprzedza go jednak Sandomierski

31 min - Nic nie wynika z kolejnej akcji gości. Od bramki zaczyna Zagłębie

29 min - Makuszewski do Burkhardta, na szczęście mija się z futbolówką

28 min - Uderza Pejović ... ponad bramką

27 min - Costa wrzuca do znakomicie wchodzącego Banasia, ten pięknie, choć obok bramki uderza głową

26 min - Od bramki zaczyna Zagłębie

23 min - Hanzel utykając schodzi z boiska, oby to nie było coś groźnego. I Zagłębie już w komplecie

21 min - Kolejny wolny dla gości, na szczęście defensywa Zagłębia nie daje się przejść

18 min - Rzut wolny dla gości. Do bramki Zagłębia około 35 metrów. Kibice nie zgadzają się z taką decyzją sędziego i nie szczędzą mu gwizdów. Burkhardt uderza, ale broni Ptak

16 min - Rachwał utykając opuszcza boisko. Do wejścia już szykuje się Hodur. I mamy pierwszą zmianę

15 min - Rożny dla Jagi

14 min - Dobra akcja gości, ale wyjaśnia Costa

13 min - Rachwał faulował na połowie gości

12 min - Costa fauluje na własnej połowie

Tomasz Hajto nie może pogodzić się z taką decyzją. Jest pewny, że był tam spalony. Jego protesty nic jednak nie dadzą

10 min - Sernas przedłuża do Pawłowskiego. Nie było spalonego, uderza Pawłowski ... GOOOOOL !!!!! Zagłębie prowadzi 1:0
8 min - Sernas pada tuż przed polem karnym, ale sędzia nie dopatrzył się faulu. Przy piłce goście

7 min - Akcja gości. Ostatecznie uderza Grzyb, ale to nie miało szansy trafić do siatki

5 min - Sernas pędzi prawą stroną ... wywalczył rzut rożny

4 min - Uderza Makuszewski .... lekko i niecelnie. Od bramki zacznie Ptak

4 min - Rachwał faulowany w środku pola

3 min - Na trybunach jedynie kibice gospodarzy

3 min - Pierwszy strzał Burkhardta, na szczęście obok bramki

1 min - Zaczyna Jagiellonia

Zawodnicy pojawili się już na murawie.

Zagłębie: 30. Aleksander Ptak, 4. Pavel Vidanov, 3. Csaba Horvath, 5. Adam Banaś (kpt.), 2. Costa Nhamoinesu, 7. Jiri Bilek, 25. Łukasz Hanzel, 81. Patryk Rachwał, 6. Elton Lira, 23. Szymon Pawłowski, 9. Darvydas Sernas

Jagiellonia: 12. Grzegorz Sandomierski, 16. Luka Pejović, 24. Tomasz Porębski, 15. Thiago Cionek, 17. Alexis Norambuena, 11. Nika Dżalamidze, 5. Tomasz Bandrowski, 22. Rafał Grzyb, 8. Tomasz Kupisz (kpt), 7. Maciej Makuszewski, 10. Marcin Burkhardt

Jak na razie około 5 tysięcy kibiców na trybunach.

Pomarańczowi zmierzą się z Jagielonią już po raz siedemnasty. Jak do tej pory bilans korzystniejszy jest dla lubinianin, choć Miedziowi po raz ostatni wygrali z dzisiejszym rywalem w 2008 roku.

Ze wszystkich dodatkowych spotkań Zagłębie wygrało siedem, przegrało pięć i w czterech meczach doszło do podziału punktów.