Zagłębie Lubin poległo w derbowych meczach ze Śląskiem Wrocław 1:5.

Taki przebieg miało to spotkanie:

Oto wyjściowe składy obu drużyn:

Zagłębie Lubin: Isailović - Kowalczyk, Hanek, Horvath, Nhamoinesu, Dąbrowski, Rachwał, Abwo, Traore, Małkowski, Sernas

Śląsk Wrocław: Gikiewicz, Celeban, Ćwielong Diaz, Dudek, Elsner, Fojut, Mila, Pawelec, Pietrasiak, Sobota

Dziś w Lubinie jest znakomita pogoda, jedyne, czego może brakować to fanów Śląska Wrocław. Zawodnicy pojawiają się na murawie

Mecz rozpoczynają podopieczni Pavla Hapala

1 min - Dużo walki od pierwszych sekund. Ćwielong faulowany w środku pola

2 min - Mila wykonuje rzut wolny, piłka bita po ziemi ... dopada do niej Diaz ... uderza ... GOL ! Śląsk prowadzi 1:0

3 min - Cóż za emocje!! Błyskawiczna odpowiedź Zagłębia, uderzał Sernas, ale Gikiewicz okazał się lepszy

Wspaniałe pierwsze minuty meczu derbowego, Zagłębie rzuciło się do odrabiania strat

5 min - Rzut wolny dla Zagłębia ... Małkowski w pole karne, ale wyjaśniają defensorzy Śląska

6 min - Uderza Dudek, ale prosto w bramkarza

8 min - Zagłębie stara się jak najszybciej odrobić straty, ale piłkarze ze stolicy Dolnego Śląska nie dają im jak na razie ku temu okazji

8 min - Rożny dla Miedziowych

9 min - Uderza Abwo .... obok bramki. Piłkarze z Lubina muszą szybko wyregulować sobie celowniki

10 min - Fani pomarańczowych są coraz głośniejsi. Sędzia odgwizdał wolny dla Ślaska, za co kibice nagrodzili go gromkimi gwizdami

12 min - Abwo leży na boisku, a jego koledzy wybijają futbolówkę poza linię boczną

13 min - Małkowski niedokładnie do Traore i piłka dla Śląska

14 min - W porównaniu z pierwszymi minutami tempo nieco spadło

15 min - Miedziowi usiłują atakować, ale każda z prób rozbija się o defensywę gości

16 min - Pomarańczowi mają kolejne pretensje do arbitra

17 min - Mila fauluje w środku boiska. Kibice domagają się żółtej kartki

18 min - Na sektorze pierwotnie przewidzianym dla kibiców Śląska siedzi pięciu strażaków. Smutny to widok, niestety coraz częstszy na polskich stadionach

19 min - Za Abwo pojawia się Gancarczyk

20 min - Cóż za rajd Ćwielonga, przeszedł kilku zawodników Zagłębia i oddał fenomenalny strzał. Śląsk prowadzi 2:0

22 min - Sernas do Gancarczyka ... za mocno

24 min - Kuriozalna sytuacja, piłkarze Zagłębia myśleli, że piłka opuściła boisko, tymczasem podopieczni Oresta Lenczyka przeprowadzili groźną akcję. Miedziowi muszą się natychmiast obudzić

27 min - Aut dla gospodarzy ... piłka ląduje w rękach Gikiewicza

29 min - Wolny dla gospodarzy z własnej połowy

29 min - Traore niedokładnie i piłka dla Śląska

30 min - Goście nie szczędzą nóg Miedziowych. Wolny dla Zagłębia, do bramki około 30 metrów

31 min - Rożny dla gospodarzy

32 min - Faul Ćwielonga, kolejna okazja dla gospodarzy, ale Mila odzyskuje piłkę

32 min - Gancarczyk wywalczył rzut rożny, z którego niestety nic nie wynika

33 min - Faul na Dudku, znakomita okazja dla wrocławian. Wolny z 25 metrów wykonuje Mila, jego strzał na raty broni Isilović. Mogło być 3:0

35 min - Celeban faulowany na własnej połowie

36 min - Długie zagranie Elsnera ... za długie

36 min - Małkowski próbował sam, ale zabrakło zdecydowania i wywalczył tylko rzut rożny

37 min - Hanek faulował w polu karnym gości

38 min - Gancarczyk złapany na spalonym

39 min - Pietrasiak jest szybszy od Traore, piłka dla Śląska

41 min - Kontratak gospodarzy, ale wyjaśnia Pawelec

42 min - Uderza Sernas ... za lekko i prosto w defensorów gości

44 min - Znakomicie Gancarczyk, ale nie miał kto wykończyć tej akcji

45 min - Uderzał Sernas ... nad bramką. Sędzia doliczył 1 minutę

45 min + 1 - Gancarczyk do Sernasa, a ten w obrońce, dobijał Dąbrowski, ale ponad bramką

Do przerwy Śląsk prowadzi 2:0

46 min - Rozpoczynamy II połowę

48 min - Jeśli lubinianie chcą myśleć o korzystnym remisie natychmiast muszą rzucić się do ataków

49 min - Rożny dla Śląska

51 min - Elsner faulowany na własnej połowie

52 min - Sernas uderza z 25 metrów, ale lepszy golkiper gości

55 min - Okazja dla Zagłębia, ale Gancarczyk posłał piłkę nad poprzeczką

57 min - Pawelec zwija się z bólu w środku boiska. Gra się zaostrza

60 min - Piłkarze z Wrocławia szanują piłkę, natomiast Miedziowi rozpaczliwie usiłują atakować

64 min - Znakomite podanie do Celebana ... ten uderza głową i GOL! Śląsk prowadzi 3:0

67 min - Ofiarnie wybija piłkę Gikiewicz. Nawet kibice nieco już ucichli

72 min - Piłkarze Zagłębia nadal starają się atakować, przypomina to jednak bicie głową w mur

73 min - Okazja dla wrocławian ... ostatecznie spalony. Piłkarze Miedziowych myślami są już chyba w szatni

75 min - Nieporozumienie wrocławian, nie wykorzystują tego jednak gospodarze

77 min - Uderza Gancarczyk, broni Gikiewicz ... piłka odbija się od Wołaczka i ... GOOOL !!! Zagłębie zdobywa pierwszą bramkę

79 min - Uderza Galkevicius ... obok bramki !! Mogło być 3:2

81 min - Brutalny faul Costy po gwizdku, zobaczył za to żółtą kartkę

82 min - Okazja dla gości, ale Voskamp za długo się zastanawiał

83 min - Uderza Ćwielong ... obok bramki

84 min - Piękna akcja Voskampa ... GOL ! Isailović bez szans. Goście prowadzą 4:1

85 min - Kibice Zagłębia opuszczają powoli boisko

88 min - Śląsk nie zwalnia tempa i szuka kolejnych szans na bramki

90 min - Piłkarze nie mają już sił i ochoty do dalszej gry, najchętniej zeszliby już do szatni

4 minuty doliczone do czasu gry

90 min - Rozpaczliwe uderzenie Szczepaniaka ... wysoko nad bramką

90 min + 3 - Voskamp pędzi z piłką podaje ... piłka odbija się od Costy, uderza w Isailovicia a ten ... umieszcza ją we własnej siatce. Śląsk prowadzi 5:1

KONIEC MECZU. Zagłębie zostało upokorzone. Śląsk wygrał 5:1