Zagłębie Lubin 1 - 1 Ruch Chorzów

mr
Podopieczni Pavla Hapala zdobyli jeden punkt w starciu z Ruchem Chorzów.

Miedziowi po zwycięstwie nad Cracovią byli głodni kolejnych punktów.

Obie drużyny grały ze sobą dotychczas 43 razy. Bilans był korzystniejszy dla Miedziowych, którzy 16 razy zdobyli komplet punktów. Ruch wygrał 13 razy. Padło tyle samo remisów.

Po raz ostatni piłkarze z Lubina wygrali z Ruchem 6 marca 2010 roku. Obie bramki zdobył wówczas Micanski.

Dziś bramki strzelał Zieńczuk dla gości i Hanzel dla Zagłębia.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Miedziowych, jednak strzał Sernasa minął się z bramką. Z każdą sekundą przewaga gospodarzy rosła i wydawało się, że bramka dla Zagłębia jest tylko kwestią czasu. Niebiescy nawiązali równorzędną walkę dopiero od 20 minuty. Jeden z kontrataków gości szybko zemścił się na podopiecznych Pavla Hapala. Łukasz Janoszka dośrodkował do Zieńczuka, a ten mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Do przerwy Ruch prowadził 1:0.

Po dziesięciu minutach drugiej połowy był już remis. Łukasz Hanzel uderzył z narożnika pola karnego i zapewnił Miedziowym jeden punkt. Obie drużyny do ostatnich sekund próbowały wyrwać sobie zwycięstwo, jednak nie zobaczyliśmy już więcej bramek.

W starciach pomiędzy tymi zespołami był to 14 remis w historii.