Zagłębie Lubin 1 - 1 Lech Poznań (FOTO)

mr
Zagłębie Lubin podejmowało na własnym stadionie poznański Lech.

Zapraszamy na pisaną relację z tego meczu na naszym portalu. Zaczyny o 20:25, tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Wyjściowa jedenastka Zagłębia:

Bojan Isailović, Janusz Gancarczyk, Sergio Reina, Michal Hanek, Costa Nhamoinesu, Łukasz Hanzel, Damian Dąbrowski, David Abwo, Szymon Pawłowski, Maciej Małkowski, Darvydas Sernas

Wyjściowa jedenastka Lecha:

Krzysztof Kotorowski, Luis Henriquez, Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Grzegorz Wojtkowiak, Dimitrije Injac, Rafał Murawski, Mateusz Możdżeń, Jakub Wilk, Semir Stilić, Artiom Rudnev

20:28 - Zawodnicy wychodzą z tunelu

1 min - Rozpoczyna Zagłębie Lubin, kibice wciąż się schodzą na Dialog Arenę

2 min - Hanek fauluje, wolny w środku pola dla Lecha

3 min - Pawłowski dopada piłkę w polu karnym Lecha, zdołał dośrodkować, ale futbolówka opuszcza boisko

4 min - Zawodnicy Lecha reklamują zagranie ręką w polu karnym Zagłębia, ale otrzymują tylko rzut rożny

5 min - Pawłowski wrzuca w pole karne, piłkę pewnie chwyta Kotorowski

7 min - Nhamoinesu niepotrzebnie podaje do Isilovića, ten ratuje się wybicie na róg

8 min - Pawłowski dopada piłkę na prawej flance, wrzutka ..... za głęboko, Lechici mają piłkę

Pierwsze dziesięć minut wygląda jak dobry mecz bokserski - cios za cios

11 min - Piłka w polu karnym Lecha, trafia do Gancarczyka, ten huknął ile sił, ale tuż obok bramki

12 min - Małkowski wrzuca z lewej strony, Lechici wychodzą znów obronną ręką

13 min - Piłka dochodzi do Rudnevsa, ten strzela, ale za lekko i zbyt niecelnie, nadal 0:0

15 min - Hanzel przy linii autowej, wolny dla Zagłębia, 35 metrów od bramki Lecha

16 min - Arboleda otrzymuje żółtą kartę za faul na Sernasie, rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony pola karnego

18 min - Małkowski dorzuca ..... zbyt głęboko, tylko aut, powoli przewagę zaczynają zyskiwać Miedziowi

19 min - Kolejna akcja Zagłębia, Lechici ratują się wybiciem na aut

21 min - Gra wraca do środka pola

22 min - Isailović ofiarnie broni, potrzebuje pomocy lekarza, Rudnevs bezpardonowo zaatakował golkipera Zagłębia

24 min - Isailović już w pełni sił wraca pomiędzy słupki

26 min - Rzut rożny dla Lecha, ale dośrodkowanie zdecydowanie za mocne

27 min - Kolejny faul Arboledy, kibice domagają się drugiej żółtej kartki, kończy się na ostrzeżeniu

28 min - Pawłowski genialnie dogrywa w pole karne, do piłki dochodzi Hanzel ..... obok bramki

30 min - Lechici bronią niezwykle wysoko

32 min - Hanzel wyłuskał piłkę na własnej połowi, dogrywa do Pawłowskiego ... ten zamiast uderzać próbuje jeszcze odegrać, piłkę przejmują Lechici

34 min - Murawski uderza z 30 metrów na bramkę Zagłębia, po rykoszecie piłkę pewnie chwyta Isailović

36 min - Sernas odgrywa się Arboledzie i teraz to on fauluje w środku boiska

37 min - Gancarczyk włączył się w ofensywną akcję, wyłuskał piłkę Henriquezowi, ale sędzia dopatrzył się zagrania ręką, piłka dla Lecha

38 min - Pawłowski uderza z dwudziestu metrów .... daleko od bramki Lecha

40 min - Dąbrowski uderza z 35 metrów, ale piłka szybuje wysoko ponad bramką Kotorowskiego

41 min - Hanek na własnej połowie fauluje Rudnevsa, wrzutka z wolnego, niepilnowany Rudnevs główkuje, na szczęście dla Zagłębia ponad bramką

42 min - W odpowiedzi Sernas uderza z szesnastego metra ..... obok bramki, nadal 0:0

44 min - Pawłowski świetnie zagrywa do Hanzla, Lechici jednak blokują strzał i tylko rzut rożny dla Miedziowych

45 min - Od bramki zacznie Kotorowski

Sędzia doliczył 2 min do pierwszej połowy

45 min + 1 - Wilk szukał Rudnevsa w polu karnym, ale nic z tego, piłka dla Zagłębia

45 min + 2 - Koniec pierwszej części meczu, wynik 0:0

Kibice Lecha nadal protestują i w ciszy rozchodzą się po swoim sektorze.

Trzeba przyznać, że nowa murawa i telebimy na Dialog Arenie wyglądają imponująco

Do usłyszenia za kwadrans

Zawodnicy Kolejarza już na murawie, zaraz po nich pojawiają się zawodnicy Zagłębia

46 min - Rozpoczyna Lech, szybka akcja i rożny dla Kolejorza, Stilić dobrze dośrodkowuje, ale nikt nie doszedł do piłki

49 min - Lech w natarciu, do piłki dochodzi Henriquez, mocno uderza w długi róg ....... i GOL dla Lecha

Zagłębie 0:1 Lech

Kibice Lecha powoli ożywają, słychać oklaski z ich strony. Za to fani Zagłębia dopingują Miedziowych coraz głośniej licząc na odrobienie strat

53 min - Małkowski dochodzi do długiej piłki, znakomicie wrzuca .... nie miał kto wykończyć akcji

54 min - Zagłębie broni się coraz głębiej na własnej połowie

58 min - Rożny dla Zagłębia, Sernas główkuje, ale Kotorowski łapie piłkę

60 min - Wilczek za zmęczonego Małkowksiego

61 min - Krivets za Możdzenia w ekipie Lecha.

63 min - W pierwszej połowie meczu Zagłębie wydawało się być lepsze od Lecha, teraz ciężko jest im nawet wejść w pole karne gości.

68 min - Rachwał za Dąbrowskiego. Słaby mecz wychowanka Zagłębia

69 min - Za dobrze grającego dziś Wilka Tonev. Szkoda tylko tej stuprocentowej zmarnowanej sytuacji Wilka.

71 min - Pawłowski w starciu z Kotorowskim, Gdyby o ułamek sekundy szybszy był Pawłowski, mogłaby być bramka. A tak mieliśmy spięcie w polu karnym i teraz opatrywany jest Kotorowski.

72 min - Obudziła się lokomotywa Kolejorza - kibice Lecha rozpoczęli doping

80 min - Zmiana w Zagłębiu - Traore wchodzi za Abwo

83 min - Wilczek rozpaczliwie uderza .... ponad bramką

84 min - Stilić schodzi z boiska, za niego pojawia się Djurdjević

85 min - Pawłowski huknął z 30 metrów ...... GOOOL, piękna bramka, jest remis 1:1

87 min - Świetna wrzutka na Rudnevsa .... lepszy okazuje się bramkarz Zagłębia

89 min - Aut dla Zagłębia na wysokości pola karnego Lecha

4 min doliczył sędzia

90 min + 2 - Costa w pole karne Lecha ... nic z tego, nadal 1:1

90 min + 3 - Gancarczyk faulowany, 25 metrów do bramki Lecha, lepszej okazji nie będzie ..... od bramki zacznie Kotorowski, Hanzel obok bramki

90 min + 4 - Szansa dla Lecha, wolny z prawej strony boiska .... lepsi defensorzy Miedziowych

KONIEC MECZU - WYNIK 1:1