Zagłębie Lubin 1 - 1 GKS Bełchatów

mr
Podopieczni Pavla Hapala zapewnili sobie remis w meczu z GKS-em w ostatnich minutach meczu.

Pierwsze minuty meczu należy do lubinian. Podopieczni Pavla Hapala starali się konstruować groźne akcje, jednak za każdym razem brakowało wykończenie. Goście z kolei liczyli na kontry, ale i te nie przynosiły oczekiwanych efektów.

Gospodarze mogli prowadzić już w 10 minucie, ale strzał Sernasa wyciągnął Sapela.

Przed końcem pierwszej części gry bełchatowianie także mieli swoją szansę, jednak uderzenie Wróbla znakomicie obronił Ptak. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron grę zdominowali goście, co szybko potwierdzili trafieniem. Bramkę dla GKS-u w 55 minucie zdobył Grzegorz Baran uderzeniem z około 20 metrów. Goście mogli prowadzić już wcześniej, ale piłkę niemal z linii wybił jeden z defensorów Miedziowych.

Z każda minutą napór gospodarzy wzrastał, jednak wzorem pierwszej połowy zdecydowanie brakowało wykończenia. W 90 minucie ciężar strzelania bramek wziął na siebie nie kto inny, jak kapitan, Adam Banaś. Otrzymał on dokładne podanie w polu karnym i strzałem pod poprzeczkę dał Miedziowym jeden punkt.

Mecz zakończył się ostatecznie remisem 1:1. Zagłębie kontynuuje passę meczów bez porażki.