Zagłębie Lubin 1 - 0 Widzew Łódź

mr
Piotr Krzyżanowski
Po niezbyt ciekawym meczu i piekielnie emocjonującej końcówce Zagłębie Lubin wygrywa 1:0. Cóż za radość na stadionie Zagłębia Lubin.

Pokaż jak kibicujesz!
Jeśli byłeś na Stadionie Zagłębia, by zobaczyć jak podopieczni trenera Pavla Hapala walczą o ligowe punkty, to pokaż nam to! Wyślij nam zdjęcie z meczu ilustrujące ciekawą sytuację na obiekcie, dokumentujące kapitalną oprawę kibicowską, lub po prostu swoje zdjęcie z ulubionym piłkarzem. Opublikujemy je i spośród nadesłanych, na podstawie głosowania wybierzemy te najciekawsze. Na zwycięzcę czeka nagroda niespodzianka! Swoje zdjęcia wraz z krótkim opisem możecie wysyłać na [email protected].

Miedziowi zapewnili sobie zwycięstwo dosłownie w ostatniej sekundzie, a oto jaki przebieg miał ten mecz:

KONIEC MECZU !!!! WYGRYWAMY W OSTATNIEJ SEKUNDZIE !!! PO RZUCIE ROŻNYM PIŁKA TRAFIA POD NOGI COSTY I GOOOOOOOOL !!!! Cóż za emocje, stadion szaleje! Zagłębie wygrywa 1:0!

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

90 min - Banaś do Woźniaka, ten do Abwo i mamy rzut wolny na wysokości pola karnego gości. Sędzia dolicza 3 minuty. Pawłowski nie jest w stanie dośrodkować nawet tak łatwiej piłki

88 min - Kolejna strata lubinian, mam wrażenie, że myślami są już w szatni

86 min - Woźniak stara się pressingiem zmusić gości do błędu

83 min - Kolejne uderzenie Abwo ... tym razem w obrońcę. Za Rachwała pojawia się Ivan Hodur

81 min - Woźniak świetnie do Abwo, ale ten posyła piłkę prosto w bębniarzy z "Przodka"

80 min - Wciąż bez bramek na stadionie Zagłębia. Do końca około 10 minut plus to co doliczy sędzia

78 min - Vidanov wychodzi z piłką za linie boczną

76 min - Pawłowski uderza, ale zbyt lekko, żeby pokonać bramkarza trampkarzy, a co dopiero Mielcarza

75 min - Okazja dla Zagłębia, ale Rachwał zamiast zagrać w środek podaje do boku. Uderza jeszcze Woźniak, ale piłka minimalnie mija światło bramki

73 min - Rachwał do Pawłowskiego, ten uderza ... minimalnie niecelnie. Zmiana u gości, za Tome pojawia się Bartkowski

72 min - Uderza Panka, ale broni Ptak

71 min - Pawłowski nie potrafi zapanować nad piłką i pada przed polem karnym gości

70 min - Za Sernasa pojawia się Woźniak. Były gracz Widzewa nie zaliczy dzisiejszego występu do udanych, był praktycznie niewidoczny

68 min - Kibice domagają się bramki, nic dziwnego, teraz to Miedziowi dyktują warunki. Abwo faulowany w środku pola

67 min - Sernas dopada do piłki w polu karnym, ale zamiast uderzyć to fauluje. Za Ostrowskiego wchodzi Oziębała

66 min - Hanzel pada w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się karnego!!

64 min -Rożny dla Zagłębia, do piłki dochodzi Banaś ale z kolejnej akcji nic nie wynika

63 min - Sędzia nie widzi kolejnych fauli na drużynie Zagłębia. Lira opuszcza boisko, a wchodzi Abwo

60 min - Dośrodkowuje Tome, ale wyjaśnia

58 min - Zagłębie się rozpędza, uderza Bilek, niestety znów niecelnie

56 min - Jeden gwizd na stadionie! Kibice domagają się odgwizdania zagrania ręką w polu karnym gości, niestety nic z tego

54 min - Okazja dla Sernasa, a później Costy, ale w obu sytuacjach górą obrońcy Widzewa

ZDJĘCIA Z TEGO MECZU MOŻECIE JUŻ OGLĄDAĆ TUTAJ

53 min - Banaś uderza po rzucie rożnym, ale wprost w obrońcę

51 min - Szansa dla Zagłębia, ale Pawłowski nie dochodzi do piłki

47 min - Pierwsze minuty do złudzenia przypominają grę sprzed przerwy

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ

PRZERWA

45 min - Szansa dla Widzewa, na szczęście uderzenie Ukaha uderza w Banasia, który pada na murawę.

Sędzia dolicza jedna minutę

43 min - Okazja dla gości. Wolny około 30 metrów od bramki Ptaka. Piłkę na wprost niej ustawia Tome ... na szczęście broni Ptak. Rożny dla Widzewa. Uderzenie z dystansu Tome, ale tym razem obok bramki. Mogło być 0:1

41 min - Bilek znakomicie do Vidanova, ten dośrodkowuje i ... piłka dla Widzewa

39 min - Rachwał do Liry, ten ma dużo czasu, jednak zamiast dokładnie dośrodkować to posyła piłkę za linię końcową

37 min - Rzut rożny dla dla Zagłębia. Niestety po raz kolejny nic z tego nie wynika

35 min - Gra wróciła do środka pola, goście grają coraz ostrzej

33 min - Uderza Broź, na szczęście lekko i niecelnie

31 min - Szansa dla Miedziowych, do bramki około 30 metrów. Dośrodkowuje Pawłowski, ale bramkarz chwyta piłkę

30 min - Sernas uderza zza pola karnego ... strasznie kiksuje i posyła piłkę w trybuny. Dobrze, że sobie nogi nie urwał

28 min - Daleka piłka do Pawłowskiego, ale futbolówka była bita zbyt mocno

26 min - Wolny dla Zagłębia. Do bramki Widzewa ponad 35 metrów. Lira jednak za płasko dośrodkowuje

23 min - Wolny dla Widzewa na wysokości pola karnego Zagłębia, dośrodkowanie ... na szczęście Ptak piąstkuje. Mecz nabiera tempa

22 min - Pinheiro w natarciu, na szczęście wybijają obrońcy. Kontra Zagłębia, uderza Hanzel .... prosto w bramkarza

22 min - Aut dla gości na wysokości pola karnego Zagłębia

20 min - Hanzel dośrodkowuje ... rożny dla Miedziowych. Pawłowski źle dośrodkowuje, mimo to piłka trafia pod nogi Liry ... uderzenie ... niestety wysoko nad bramką

17 min - Lubinianie nadal nie potrafią dostać się w pole karne Widzewa. Abbes leży na boisku, medycy udzielają mu pomocy. Za chwilę powinien wrócić do gry

16 min - Rachwał na spalonym i piłka dla Widzewa

14 min - Hanzel faulował na połowie Widzewa. Kwadrans gry za nami, a oba zespołu jak na razie bez pomysłu na grę

13 min - Rzut wolny w okolicach środka pola dla gości

12 min - Bilek uderza z około 40 metrów, ale zdecydowanie za słabo i zbyt niecelnie

11 min - Pawłowski uderza zza pola karnego, niestety wprost w Mielcarza, ale należą mu się brawa za decyzję

10 min - Hanzel próbował się przedrzeć w pole karne Widzewa, ale lepsi okazali się obrońcy gości

8 min - Widzew w natarciu. Gospodarze nie potrafią wyjść z okolic własnego pola karnego

6 min - Dhifallah faulowany na połowie Zagłębia. Szansa dla gości, do bramki około 40 metrów. Ptak wybija piłkę na rzut rożny

5 min - Łodzianie starają się grac wysokim pressingiem, jak na razie defensywa Miedziowych bezbłędnie

5 min - Ptak z pominięciem środka pola, ale piłka dla gości

3 min - Pawłowski pędzi prawą stroną, ale obrońcy byli szybsi i wyekspediowali piłkę na aut

2 min - Długa piłka do Sernas, ale ubiegł go Mielcarz

2 min - Jak na razie sporo gry w środku pola

1 min - Zaczyna Widzew

Fani obu drużyn zaczęli od niewybrednych pieśni pod swoim adresem.

Na trybunach zasiadło około 7 tysięcy kibiców. Za kilka sekund zaczynamy.

Zagłębie: Aleksander Ptak - Pavel Vidanov, Adam Banaś, Csaba Horvath, Costa Nhamoinesu, Jiri Bilek, Łukasz Hanzel, Szymon Pawłowski, Patryk Rachwał, Elton Lira, Darvydas Sernas

Widzew: Maciej Mielcarz - Łukasz Broź, Ugochukwu Ukah, Hachem Abbes, Dudu Paraiba, Krzysztof Ostrowski, Mindaugas Panka, Bruno Pinherio, Marcin Kaczmarek, Princewill Okachi, Mehdi Ben Dhifallah

Kibice powoli zapełniają lubiński stadion.

Z pośród 46 spotkań, jakie oba zespoły rozegrały ze sobą Zagłębie wygrało 15 spotkań, 12 razy padł remis, 18 razy zwyciężał Widzew. Szansa na polepszenie tego bilansu już w najbliższy piątek. Początek meczu o godzinie 18:00.

Na początku aktualnego sezonu Zagłębie zmierzyło się z Widzewem na wyjeździe. Wówczas, jeszcze pod wodzą Jana Urbana padł bezbramkowy remis.

Oczy kibiców skierowane będą z pewnością na Darvydasa Sernasa, który w barwach Widzewa zdobył 25 bramek podczas spotkań ligowych i pucharowych. Czy tym razem swoimi trafieniami pogrąży były zespół?

Jaki wynik obstawiacie? Czekamy na Wasze typy w komentarzach.