W Turcji Zagłębie gra, ale też testuje kolejnych piłkarzy

Mariusz Wiśniewski
Zagłębie mogło, a nawet powinno znacznie wyżej pokonać Sigmę, bowiem praktycznie przez całe spotkanie miało przewagę.

Zaczęło się bardzo obiecująco, bo już w trzeciej minucie po podaniu Szymona Pawłowskiego trafił do siatki Wojciech Kędziora.

Później ze skutecznością nie było już tak dobrze. W drugiej połowie obraz gry się wyrównał, ale tuż przed końcem spotkania udało się lubinianom podwyższyć na 2:0 po strzale Adriana Błąda. Kiedy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się mecz, tuż przed końcem meczu Sigma zdołała zdobyć honorowego gola.

Sparingi i ich wyniki są ważne, ale kibiców interesują też potencjalne wzmocnienia drużyny z Lubina. Na obozie w Turcji z Zagłębiem trenuje trzech zagranicznych piłkarzy. Pisaliśmy już, że o angaż w drużynie Marka Bajora stara się 29-letni słowacki skrzydłowy Martin Durica, który ostatnio występował w MSK Żilina i ma na swoim koncie pięć występów w reprezentacji swojego kraju.

Ale to nie koniec sprawdzianów, bowiem jeszcze dwóch innych zawodników postara się przekonać do siebie Bajora. Są to niespełna 23-letni Gilson z Wysp Zielonego Przylądka, ostatnio występujący w tunezyjskim Etoile Sportive du Sahel. Piłkarz uniwersalny, bo może grać na pozycji ofensywnego pomocnika, ale także jako napastnik. Trzecim śmiałkiem jest 29-letni serbski lewoskrzydłowy Nikola Simić z OFK Belgrad. Portal Transfermarkt.de wycenia go na okrągły milion euro. Czy przekonają do siebie trenera Marka Bajora, okaże się niebawem.

Zagłębie Lubin - Sigma Ołomuniec 2:1 (1:0)
Bramki: Kędziora 3, Błąd 83 - Michal Ordoš 89
Zagłębie: Ptak - G. Bartczak, Stasiak, Kapias, Dinis - Pawłowski, Dąbrowski, Hanzel, Ďurica - Kędziora, Micanski. W drugiej połowie zagrali: Isailović, Błąd i Łabędzki.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0