Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwają badania pacjentów lubińskiego szpitala. Zakaz odwiedzin na kilku oddziałach

Ewa Chojna
Trwają badania pacjentów lubińskiego szpitala. Zakaz odwiedzin na kilku oddziałach
Trwają badania pacjentów lubińskiego szpitala. Zakaz odwiedzin na kilku oddziałach arch.
Nadal nie został zniesiony zakaz odwiedzin na trzech oddziałach lubińskiego szpitala. Pacjenci, którzy obecnie przebywają w lecznicy przechodzą badania. Wszystko przez groźną bakterie, którą wykryto u jednego z nich.

- Wykryliśmy u jednego pacjenta zakażenie bakterią Klebsiella pneumoniae, a u sześciu osób nosicielstwo tej bakterii. W oparciu o tą wiedzę postępujemy zgodnie z wytycznymi narodowego Programu Ochrony Antybiotykoterpaii, zaleceniami zaleceniami Konsultanta Krajowego ds. Mikrobiologii Lekarskiej oraz Państwowego Inspektoratu Sanitarnego – powiedziała nam Małgorzata Bacia, prezes Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie. – Te instytucje jasno określają sposób postępowania w takich sytuacjach i w związku z tym zgłosiliśmy niezwłocznie do powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej ognisko zakażenia bakterią Klebsiella pneumoniae, a w szpitalu zastosowaliśmy stosowna procedurę.

W praktyce oznacza to, że pacjent zakażony tą groźną bakterią, a także sześć kolejnych osób, które są jej nosicielami, zostali przeniesieni do izolatek. Zamknięty został oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii przez przyjęciami kolejnych pacjentów, do czasu wyleczenia chorych. Oddział chirurgii ogólnej, w części, w której nie ma chorych, działa w trybie ostrodyżurowym.

- Bakteria o której mowa powszechnie występuje w przewodzie pokarmowym człowieka. Co do zasady, zagrożonymi na zarażenie ta bakteria nie są osoby zdrowe, ale takie, u których dramatycznie spadła odporność organizmu. Czyli osoby po przebytych ciężkich chorobach lub w ich trakcie, po przebytych zabiegach operacyjnych lub innych hospitalizacjach.

W Lubińskim szpitalu prowadzone są działania mające na celu przede wszystkim zabezpieczenia pacjentów, którzy są już nosicielami tej bakterii.

- W zakresie bezpieczeństwa personelu szpitala Narodowy Program Ochrony Antybiotykoterapii mówi tylko o dwóch przesłankach do badania pracowników szpitala – to jest zakażenie gronkowcem i zakażenie paciorkowcem. W naszej sytuacji nie ma takich wskazań – zapewnia prezes lubińskiej lecznicy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto