Taekwon–do: Juniorzy z lubińskiego klubu przywieźli trzy medale

Ewa Chojna
Taekwon–do: Juniorzy z lubińskiego klubu przywieźli trzy medale. W Nowej Rudzie Słupiec rozegrane zostały XXI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do. Reprezentanci z Legnicy i Lubina zaprezentowali doskonałą formę. archiwum drużyn

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do z mistrzostw wrócili z trzema medalami.
Tytuł Mistrza Polski w walkach do 64 kg zdobył Marcin Blicharski. Zawodnik LKT Legnica okazał się najlepszy w stawce 27 zawodników. Srebrny medal w walkach pow. 60 kg wywalczyła Kamila Kolanowska natomiast brązowy medal w technikach specjalnych zdobył Kacper Sikorski. Kacper startował również w konkurencji walk do 70 kg, wygrał trzy pojedynki ale w walce półfinałowej oraz w walce o brązowy medal musiał uznać wyższość swoich przeciwników. Start w walkach zakończył na miejscach 5 - 8. Na miejscach 5 - 8 start w walkach do 46 kg zakończyła również Dominika Masłowska.

Dla LKT Legnica punktowali również: Mateusz Cholewa, Patrycja Kaczkowska, Damian Witruszyński, Aleksandra Serafin, Kacper Sikorski II.
Łącznie LKT Legnica wywalczył 38 punktów do ministerialnego Systemu Sportowego Młodzieży.

Z medalem i punktami z mistrzostw wrócili również zawodnicy Champion Prochowice.
Michał Wojszwiłło wywalczył brązowy medal w walkach do 70 kg, natomiast Wojtek Wójtowicz sklasyfikowany został na miejscach 5 - 8 w kategorii do 64 kg. Klub z Prochowic wywalczył ponadto osiem punktów do Systemu Sportu Młodzieżowego.

Klub Taekwon-do działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie, reprezentowało pięciu zawodników, (Anita Zarzycka, Angelika Jesionka, Patryk Łukasiewicz, Oskar Ostański i Przemysław Karski).

Lubińska reprezentacja zdobyła trzy medale. Na podium stanęła, Angelika Jesionka - III miejsce w walkach powyżej 60kg, Oskar Ostański - III miejsce w kategorii do 58kg, również z brązowym medalem w walkach do 52kg wrócił Patryk Łukasiewicz.
Klub Taekwon-do z Lubina zdobył 25 punktów w systemie rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży, plasując się na 14 pozycji podczas Mistrzostw Polski w Nowej Rudzie.
W mistrzostwach wystartowało 238 zawodników z 44 polskich klubów.