SPR Chrobry Głogów wygrał mecz z Zagłębiem Lubin 23:19!

Kacper Chudzik
Derby regionu zakończone wygraną szczypiornistów z Głogowa.

SPR Chrobry Głogów już w pierwszej połowie zbudował wysoką przewagę. Gospodarze od początku postawili przyjezdnym trudne warunki. Odbiło się to na wyniku. Na przerwę głogowianie schodzili prowadząc 15:9

Po przerwie lubinianie próbowali z nowymi siłami dogonić prowadzącą ekipę, ale Chrobry nie pozwalał na zbyt duże zmniejszenie przewagi. Sytuacja skomplikowała się dla gospodarzy po tym, jak z czerwoną kartką z parkietu zszedł Krzysztofik. Od 44. minuty SPR Chrobry Głogów był więc osłabiony.

Wtedy też lubinianie powoli zaczęli odrabiać straty, choć gospodarze wciąż nie ułatwiali im zadania, dobrą grą w defensywie. Na kilka minut przed zakończeniem z czerwoną kartką boisko opuścił Szymyślik.

Ostatnie minuty to była mocna gra nerwów. Ostatecznie Chrobry, przy głośnym dopingu, dowiózł wygraną do końca przy stanie 23:19!

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani