Śląsk rozbił Lecha (RELACJA, ZDJĘCIA)

Tomasz Szuchta
Śląsk Wrocław pokonał Lecha Poznań 3:1 w meczu 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Dominacja wrocławian nie podlegała dyskusji!

Jesteśmy już na Oporowskiej, gdzie za 25 minut rozpocznie się hit kolejki. Piłkarze już na rozgrzewce, składy podane, trybuny przy Oporowskiej coraz mocniej się wypełniają.

SMACZEK MECZU: Tymczasem przedmeczowy cytat byłego szkoleniowca Lecha i ucznia Oresta Lenczyka, Bogusława Baniaka: "Jakiego wyniku bym nie wytypował, zawsze będę d*** do tyłu". Baniak, obecnie trener Miedzi Legnica, ma dziś 53. urodziny. Życzymy mu zatem wszystkiego najlepszego i żeby przeżył fantastyczne emocje, niezależnie od wyniku. Zdrówka, panie trenerze!

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę przy ściskającym za serce motywie muzycznym z filmu "Gladiator". Na trybunach rozlega się gromkie "Do boju WKS!".

Powiedzieli po meczu:

Jose Mari Bakero (trener Lecha): - Wiedzieliśmy, że Śląsk gra z hartem ducha i to dziś było widać. Cztery strzały, trzy gole - wrocławianie mieli trochę szczęścia. Nie wyprowadzili praktycznie żadnej dobrej kontry. My robiliśmy za dużo błędów, tak nie powinno to wyglądać. Nie obwiniam jednak Krzyśka Kotorowskiego za trzecią bramkę, to ja ustalam skład i ja za to wszystko biorę odpowiedzialność. Zagraliśmy najlepszy mecz w tym sezonie. O wyniku zadecydowały detale.

Orest Lenczyk (trener Śląska): - Jeśli Bakero twierdzi, że Lech zagrał najlepszy mecz w sezonie, to ma problem. W mojej drużynie wszyscy spisali się dobrze, nie chcę nikogo indywidualnie oceniać. Na razie nie potrafię ocenić na co nas stać dalej. Zachowanie odpowiedniej formy na przestrzeni czasu jest trudne, ale oczywiście będziemy się starać.

Tutaj prowadziliśmy relację na żywo:

90'+3' KONIEC! Śląsk jak najbardziej zasłużenie pokonuje Lecha i póki co jest liderem T-Mobile Ekstraklasy. Następne spotkanie wrocławianie rozegrają u siebie z warszawską Polonią. To starcie 2 października (niedziela) również przy Oporowskiej.
90'+2' Jeszcze Diaz z dystansu, łapie Kotorowski. "Nasz Śląsk Wrocław aeaeao" i wielkie oklaski na trybunach.
90' Stilić kiksuje przed polem karnym gospodarzy. Sędzia dolicza trzy minuty.
89' Dudek z dystansu mocno niecelnie.
88' Mecz na razie bez kartek. To bardzo rzadki przypadek.
82' Ostatnia zmiana w Kolejorzu - Drygas za Injaca.
81' Artiom Rudniew po niepewnym chwycie Kelemena zdobywa swojego 12. gola w obecnym sezonie.
80' Rotacja także w Śląsku - Cetnarski za Milę.
78' Zmiana w Lechu - Możdżeń za Murawskiego.
73' GOOOOOOOOOOOL dla WKS-u. Fantastyczne uderzenie Cristiana Diaza z ponad trzydziestu metrów. Wcześniej błąd Kotorowskiego, który wyszedł z bramki i nie zdążył do niej wrócić. Argentyńczyk znakomicie to wykorzystał. 3:0!
72' Świetna interwencja golkipera Śląska. W Football Managerze napisaliby, że "jest dziś napakowany jak kabanos" ;)
68' Diaz za Voskampa.
65' Lech teraz częściej na połowie Śląska, lecz wrocławianie bronią się bardzo mądrze. Z kolei strzały z dystansu nie zagrażają bramce gospodarzy.
63' Spore szczęście WKS-u - Stilić z najbliższej odległości trafia w Kelemena.
60' Aaaaajjjjj... Voskamp bardzo bliski pokonania Kotorowskiego.
57' Po raz drugi WKS ratuje poprzeczka. Jeszcze będzie rzut rożny dla Kolejorza, tymczasem Wilk zmienia Tonewa.
53' Śląsk bardzo mądrze "stawia zasieki", lechici są bezradni i nie zagrażają Kelemenowi.
49' Trwa walka w środku pola.
46' Zaczyna się druga połowa meczu. Na trybunach "Orest Lenczyk, Orest Lenczyk". W zespole Śląska jedna zmiana - Sebastian Dudek za Dariusza Sztylkę.

45' + 1' Koniec pierwszej połowy. WKS zasłużenie prowadzi z Lechem.
45' Kolejorz za wszelką cenę próbuje zdobyć choćby kontaktowego gola. Teraz było groźnie w polu karnym Kelemena, ale futbolówka do siatki nie trafiła. Próbował Wołąkiewicz.
38' GOOOOOOOOOOOL! Zerwał się lewym skrzydłem Sobota i posłał wrzutkę, Voskamp sprytnie ściągnął na siebie uwagę obrońców w polu karnym, a do dośrodkowania dopadł Łukasz Madej i płaskim strzałem z szesnastu metrów pokonał zaskoczonego Kotorowskiego. 2:0!
35' Celeban na tyle skutecznie zblokował Celebana, że ten oddał lekki strzał w kierunku wrocławskiej bramki.
32' Zerwał się Socha, lecz dośrodkował wprost w ręce golkipera Kolejorza. Nikt z kolegów nie pofatygował się w pole karne. I w odpowiedzi znów Lech, Stilić w Pawelca. ALEŻ MECZ NAM SIĘ ZROBIŁ!
31' W odpowiedzi szybka kontra Lecha, którą bez kłopotu wyłapuje Kelemen.
30' Sobota z dystansu w głowę Kamińskiego.
27' Voskamp wychodzi sam na sam, mija Kotorowskiego i... zatrzymuje się, bowiem słyszy gwizdek obwieszczający spalonego...
26' Znów urwał się Rudniew, ale był na spalonym. Grę wznowi Kelemen.
23' Red. Paweł Witkowski z Gazety Wrocławskiej po kolejnym niecelnym podaniu Kriwca: "Białorusin razem z włosami stracił też moc. Jego podania nie są już tak celne". Zgadzacie się?
22' Zamieszanie wyjaśnia Socha.
16' Ależ szczęście Śląska! W sytuacji sam na sam znalazł się Artiom Rudniew, położył Mariana Kelemena i trafił... w poprzeczkę. Zadrżały serca fanów WKS-u.
15' Waldemar Sobota wygrał pojedynek biegowy z Luisem Henriquezem, lecz jego dośrodkowanie przeciął Hubert Wołąkiewicz.
14' Minimalnie za mocne podanie do Voskampa.
12' GOOOOOOOOOOOOOOOOL. Piotr Celeban nie zdążył nawet wrócić z akcji ofensywnej, kiedy dostał wspaniałe dośrodkowanie od Sebastiana Mili i przytomnie z powietrza pokonał Kotorowskiego. 1:0!
10' Groźna akcja Śląska - dorzut z boku, strzał Elsnera ledwo broni Krzysztof Kotorowski.
9' Voskamp twardo walczy z Grzegorzem Wojtkowiakiem. Kapitan Lecha górą w tym pojedynku.
7' Dobry drybling Madeja, lecz lechici się w tym połapali i oddalili zagrożenie.
6' Madej wygrywa piłkę wślizgiem, ta trafia do Sebastiana Mili, lecz kapitan gospodarzy jest na spalonym. Szkoda.
4' Najpierw wygrana główka Johana Voskampa, ale strzał Madeja zablokowany. Śląsk nie daje jednak wyjść Lechowi z własnej połowy, odbierając piłkę. Niestety, Mariusz Pawelec nie popisał się dobrą wrzutką.
2' Pierwszy róg dla Lecha i... pewnie interweniuje Celeban.