Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Siatkówka: Cuprum Mundo Lubin powoli myśli o play-offach

Dawid Sołtys
Piotr Krzyżanowski
Cuprum Mundo Lubin nie zwalnia tempa i jest coraz bliżej upragnionego celu, czyli awansu do pierwszej ligi.

Droga tam jest jednak dość kręta, bo najpierw trzeba być najlepszym zespołem w play-offach 2. grupy II ligi, a potem pokonać rywali w barażach o pierwszą ligę. Na razie jednak siatkarze z Lubina nie zaliczyli żadnej wpadki. Wygrali wszystkie dwanaście meczów obecnego sezonu. W ostatniej potyczce, przed własną publicznością, ograli Volley Rybnik 3:1 (25:20, 25:19, 22:25, 26:24). Pierwsze dwa sety przebiegały bez większych zakłóceń, czyli zgodnie z planem - zwycięsko. O kolejnych partiach nie można powiedzieć, że była to łatwa przeprawa, bo lubinianie musieli się wysilić, by wygrać mecz. W trzecim secie uznali wyższość graczy z Rybnika, lecz już w czwartej partii udało im się zapobiec przed tie-breakiem i zwyciężyli 26:24.

Już w kolejnej serii spotkań Cuprum Mundo Lubin zagra na wyjeździe z trzecią w lidze - Politechniką Opolską. Zwycięstwo praktycznie zapewni udział lubinianom w play-offach z pierwszej pozycji.