Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rusza długo oczekiwany przez mieszkańców Lubina remont Pałacu Ślubów przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie

Andrzej Jaworski
Andrzej Jaworski
Popularny niegdyś w Lubinie Pałacyk od dawna czekał na gruntowną renowację. Na budynku zainstalowano właśnie kompletne rusztowanie do renowacji fasady i założono siatkę ochronną. Modernizację budynku przeprowadzi firma ZUW Urbex, a zakończenie robót zaplanowano na kwiecień 2023 roku.

Rozpoczął się długo oczekiwany przez mieszkańców Lubina remont dawnego Pałacu Ślubów przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. W wyremontowanym budynku szeroko zakrojoną działalność kulturalną i edukacyjną poprowadzi lubińskie Centrum Innowacji Audiowizualnych, które do czasu przeprowadzki będzie funkcjonować, jak dotychczas, przy ul. Tysiąclecia.

Rozpoczęcie remontu pierwotnie było planowane na 2020 r., jednak, jak informuje Ryszard Dąbrowski z Wydziału Infrastruktury lubińskiego magistratu:

- Termin rozpoczęcia inwestycji był uzależniony od zakończenia prac projektowych i pozyskania zewnętrznych środków na dofinansowanie. Dopiero w 2021 r. w ramach otrzymanego dofinansowania z programu Polski Ład została podjęta decyzja o przystąpieniu do przebudowy i adaptacji tego budynku.

W odrestaurowanym Pałacyku Centrum Innowacji Audiowizualnych będzie realizować swoje statutowe działania, w tym przyjęty plan działalności na lata 2022-2029, obejmujący m.in.:

- organizowanie cyklicznych szkoleń, warsztatów i prezentacji w zakresie realizacji audio-video oraz przedstawiania i zapoznawania zainteresowanych z nowoczesnymi formami sztuki operatorskiej, fotograficznej, obróbki zdjęć czy materiałów audio-video. Oferta jest kierowana przede wszystkim do szkół, ale także do chcących uczestniczyć w tego rodzaju zajęciach mieszkańców
- tworzenie cyfrowego archiwum audiowizualnego, fotograficznego z życia regionu Zagłębia Miedziowego
- działania związane z realizacją materiałów filmowych, rejestrowanie wydarzeń kulturowych, sportowych oraz innych wydarzeń ważnych społecznie
- przeprowadzanie cyklicznych amatorskich przeglądów filmowych, konkursów wśród mieszkańców, uczniów szkół na dowolne lub określone zadania związane ze sztuką audiowizualną
- współpraca z jednostkami kultury, stowarzyszeniami i innymi podmiotami z obszaru woj. dolnośląskiego, poprzez współorganizację projektów mających na celu rozpowszechnianie wiedzy o nowych technologiach audiowizualnych oraz projektów z zakresu kultury i edukacji.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto