Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rodzice zaskoczeni falą uzależnienia od narkotyków? Policjanci przestrzegają

Ewa Chojna
Rodzice zaskoczeni falą uzależnienia od narkotyków? Policjanci przestrzegają
Rodzice zaskoczeni falą uzależnienia od narkotyków? Policjanci przestrzegają KPP LUBIN
Wolność bez nałogów to cykl spotkań specjalistów zarówno z rodzicami, jak i z sama młodzieżą, która narażona jest na kontakt z narkotykami. Pierwsze wnioski są niepokojące - rodzice przyjazną, że nie mieli świadomości, że fala uzależnień tak się rozprzestrzeniania.

Stając przed tak poważnym problemem wydaje nam się, że zawsze dotyczy on kogoś innego, a już na pewno nie nas ani naszego dziecka. Tymczasem okazuje się, że wielu młodych ,ludzi popada w nałóg na oczach rodziców, którzy nic nie podejrzewają.

W celu rozszerzenia profilaktyki antynarkotykowej i dotarcia do osób, które mają największy wpływ na dzieci – czyli do rodziców – lubińscy policjanci wspólnie z terapeutkami z Sekcji Profilaktyki Uzależnień Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie, zorganizowały spotkania. Do działań tych włączyły przedstawiciela Biura Profilaktyki Uzależnień, który prowadzi zajęcia specjalnie dla rodziców.

W trakcie wykładów Łukasz Rachwalski z Biura Profilaktyki Uzależnień przedstawia założenia projektu, przekazuje fachową wiedzę oraz prezentuje rekwizyty znajdujące się w specjalnych walizkach edukacyjnych. - Zawierają one przedmioty, które młodzi ludzie mogą posiadać w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających - informuje Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. - Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród rodziców, jak również pedagogów. Jak sami mówią, nie mieli świadomości na jaką skalę rośnie problem uzależnień wśród nieletnich.

Policjantki wspólnie z terapeutkami spotykają się natomiast z dziećmi i młodzieżą w trakcie zajęć w szkole. - Podczas warsztatów i prelekcji młodzież dowiaduje się od policjantek o konsekwencjach prawnych zażywania środków odurzających oraz spożywania alkoholu, a także posiadania i udzielania narkotyków, dopalaczy i innych nielegalnych substancji - dodaje policjantka. - Terapeutki prowadzą warsztaty i rozmowy z młodzieżą, podczas których uczniowie przyswajają wiedzę o szkodliwości zażywania środków odurzających i psychoaktywnych, a także o tym, w jaki sposób mogą uniknąć tego szkodliwego nałogu, a w przypadku uzależnienia, gdzie mogą szukać pomocy.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto