Relacja ze spotkania Legia - Zagłębie

mr
Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe z warszawską Legią. Miedziowi nie mieli nic do powiedzenia w tym meczu.

Zagłębie przed tym spotkaniem na wyjazdach zdobyło jedynie punkt, remisując w Łodzi z Widzewem. Kibice liczyli, że Pavel Hapal odmieni złą passę i przywiezie ze stolicy chociaż punkt. Niestety stało się inaczej.

Zagłębie jedynie w pierwszych minutach nawiązało walkę. Później inicjatywę przejęli gospodarze i pewnie kontrolowali mecz do końca.

Piłkarze z Dolnego Śląska przegrali ostatecznie 3:0.

A taki przebieg miało to spotkanie:

KONIEC SPOTKANIA. LEGIA WARSZAWA 3 - 0 ZAGŁĘBIE LUBIN

3 minuty doliczył sędzia

89 min - Borysiuk uderza, ale broni Ptak

86 min - Piłkarze ze stolicy ogrywają gości jak dzieci

82 min - Kucharczyk uderza ... broni Ptak. Legioniści ogrywają gości jak dzieci. Zagłębie zupełnie bez pomysłu i chęci do gry

81 min - Kosecki minimalnie chybił. Mogło być 4:0

80 min - Rożny dla Legii ... za głęboko bita piłka

78 min - Piłkarze ze stolicy nadal w ataku

75 min - Wolski do Rybusa, ten dogrywa do Ljuboji i legionista wślizgiem zdobywa trzecią bramkę. Legia prowadzi 3:0

71 min - Rożny dla Legii

70 min - Legioniści spokojnie kontrolują grę

66 min - Costa uderza ... bronic Kuciak

63 min - Miedziowi wyglądają na nieco zniechęconych

61 min - Kontra Legii ... Rybus do Radovicia .... GOL! Legia prowadzi 2:0

59 min - Kibice Legii domagają się kolejne bramki

55 min - Ljuboja do Rybusa, ten do Radovicia i ... obok bramki. Mogło być 2:0

53 min - Fantastyczne zagranie Wolskiego, ale zawodnika Legii do którego szło podanie ubiegli defensorzy z Lubina

51 min - Dobre wejście Jędrzejczyka, ale wyjaśniają obrońcy Zagłębia

48 min - Sporo gry w środku w pola. Zagłębie powinno nieco odważniej zaatakować

Piłkarze wrócili na murawę. Rozpoczynamy drugą połowę

Sędzia kończy pierwszą połowę. Legia prowadzi 1:0

2 minuty doliczone do | połowy

44 min - Uderzenie Hanzela pewnie chwyta Kuciak

43 min - Napastnicy Legii złapani na spalonym. Piłka dla Zagłębia

40 min - Costa znakomicie do Rakowskiego, ale jego uderzenie głową pewnie chwyta Kuciak. Mogło być już 1:1

39 min - Rożny dla gospodarzy ... od bramki Ptak

38 min - Gancarczyk traci piłkę przed polem karnym Legii

37 min - Rybus i Rymaniak leżą na murawie, zderzyli się ze sobą podczas walki o górną piłkę

34 min - Raz jeszcze Costa i raz jeszcze piłkę przejmuje Legia

32 min - Dośrodkowanie Costy ... niecelne

31 min - Tempo meczu nieco spadło w porównaniu z tym co działo się jeszcze 10 minut temu

28 min - Woźniak obejrzał żółtą kartkę za faul w środku boiska

26 min - Kapitalny kontratak Legii, na szczęście w ostatniej chwili wybijają defensorzy Zagłębia

25 min - Rożny dla Zagłębia

25 min - Hanzel w pole karne, ale lepsi obrońcy gospodarzy

23 min - Kolejny wolny dla gości w środku pola

Trzeba przyznać, że pięknie wyszła ta akcja gospodarzom. Ljuboja piętą do Rybusa, a ten pokonuje Ptaka, a wszystko w pełnym biegu. Nie często widzi się takie akcja na polskich boiskach.

19 min - Ljuboja do Rybusa ... GOL! Legia zdobywa pierwszą bramkę

18 min - Wolny dla Zagłębia w środku pola

16 min - Fantastyczne uderzenie Wolskiego, ale Ptak wyciągnął się jak struna i sparował futbolówkę

15 min - Gancarczyk uderza z ostrego kąta ... rożny dla Zagłębia. Do piłki dopadł Sernas, uderza ... wysoko nad bramką

12 min - Wolny dla Legii. Niemal 40 metrów do bramki. Za krótka wrzutka i wybijają goście

11 min - Legioniści zamknęli gości na własnej połowie

10 min - Ljuboja do Radovicia, ten do Rybusa, który uderza ... nad bramką, trzeba przyznać, że legioniści wyglądali imponująco w tej akcji

8 min - Woźniak uderza z 16 metrów, ale znów górą jest Kuciak

6 min - Przy piłce piłkarze ze stolicy, jak na razie szczelna obrona Zagłębia nie dopuszcza gospodarzy do strzału

4 min - Costa huknął jak z armaty, ale lepszy Kuciak, znakomita okazja dla pomarańczowych

3 min - Od rzutu wolnego w środku pola rozpoczną gospodarze

1 min - Kontra Zagłębia zatrzymana przez defensorów gospodarzy

Spotkanie rozpoczną piłkarze Zagłębia

Składy obu drużyn:

Legia Warszawa: Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Astiz, Wawrzyniak, Rybus, Vrdoljak, Borysiuk, Radović, Wolski, Ljuboja

Zagłębie Lubin: Ptak - Nhamoinesu, Horvath, Telichowski, Sernas, Woźniak, Reina, Rakowski, Gancarczyk, Rymaniak, Hanzel

Pierwszy gwizdek już za kilka minut. Jak na razie niezbyt wielu kibiców na trybunach.

Przed rokiem Miedziowi pokonali u siebie Legię 2:1, na wyjeździe zremisowali natomiast 2:2.

Będzie to niezwykle ważne spotkanie dla układu tabeli. Piłkarze z Dolnego Śląska muszą walczyć o każdy punkt, aby jak najszybciej wydostać się ze strefy spadkowej. Legia natomiast, jeśli nie chce stracić kontaktu z liderującym Śląskiem musi zdobyć komplet punktów.

Podtekstów w tym meczu jest więcej. Swego czasu głośno było o trenerze, który w Legii zastąpi Macieja Skorżę. Tym szkoleniowce miał być ... Pavel Hapal, który od kilku tygodni prowadzi Pomarańczowych.

Który z panów wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko? Dowiemy się niebawem.