Punkt Zagłębia Lubin w meczu z Lechią

Mateusz Różański
Piłkarze Zagłębia Lubin zdobyli kolejny ligowy punkty. Tym razem zremisowali 2:2 na wyjeździe ze znakomicie spisującą się Lechią Gdańsk. Mecz na gdańskiej PGE Arenie zakończył świetną passę trzech kolejnych zwycięstw Zagłębia.

Co ciekawe to lubinianie jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 23. minucie po dośrodkowaniu Łukasza Hanzela, Krzysztof Bąk, bramkarz gospodarzy, wybił piłkę wprost pod nogi Szymona Pawłowskiego, który mocnym uderzeniem w swoim stylu pokonał Michała Buchalika.

Pomarańczowi nie cieszyli się jednak zbyt długo z prowadzenia. Już trzy minuty po bramce Pawłowskiego był remis 1:1.
Maciej Małkowski zagrał we własnym polu karnym ręką i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił najlepszy strzelec w barwach Lechii, Abdou Razack Traore.

Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron na prowadzenia szybko wyszli gdańszczanie. W 51 minucie Deleu wykorzystał podanie od Traore i zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Lechii.

Ostatnie trafienie w tym spotkaniu padło w 83 minucie, kiedy to Costa Nhamoinesu wykorzystał dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego.

W całym spotkaniu dominowała Lechia, więc punkt wywieziony z trudnego terenu śmiało można uznać za sukces lubinian.

- Nie jesteśmy zadowoleni z meczu. Jak wiemy było 2:2, ale głupio straciliśmy dzisiaj gole. 15 może 20 minut to lepsza gra z naszej strony. W drugiej połowie Lechia miała więcej okazji, ale w końcówce to my byliśmy lepsi i dokładniejsi - mówił po ostatnim gwizdku trener Zagłębia Lubin, Pavel Hapal.