Przegląd tygodnia w Lubinie, najważniejsze wydarzenia od 13.12 do 19.12.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Lubina czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Lubina czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Lubina, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 13.12 a 19.12.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Lapońska wioska w sercu Karkonoszy. Są renifery, namioty Wikingów i domki Muminków”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Lubin od 13.12 do 19.12.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Lapońska wioska w sercu Karkonoszy. Są renifery, namioty Wikingów i domki Muminków

Kalevala. U stóp Karkonoszy, w dawnej pasterskiej wiosce możesz poczuć się jak na finlandzkiej ziemi. Wszystko dzięki niezwykłej pasji właścicieli. Zauroczeni wyprawami na północ Europy, postanowili stworzyć małą Finlandię właśnie tutaj, w Borowicach. Zobacz zdjęcia tego niesamowitego miejsca!

📢 Przemków: Mógł jeździć tylko z alkoblokadą w aucie. Został zatrzymany bez tego urządzenia i w samochodzie bez ważnego przeglądu

24-letni mieszkaniec gminy Przemków stracił prawo jazdy po tym, jak prowadził samochód, w którym nie została zamontowana blokada alkoholowa. A miał zgodę sądu tylko na jazdę z takim urządzeniem w aucie.

📢 Rok 2020 rokiem, którego powinno nie być. Jak wyglądał na zdjęciach? Koronawirus, protesty i skandale. Tymi wydarzeniami żyła cała Polska

Rok 2020 upłynął przede wszystkim pod znakiem koronawirusa, co nie oznacza, że poza pandemią nic się nie działo. Można powiedzieć, że drugim mianownikiem 2020 roku w Polsce stały się protesty. Na przestrzeni 12 miesięcy na ulice wyszły praktycznie wszystkie grupy społeczne i zawodowe, w tym strajk kobiet, rolnicy, przedsiębiorcy, osoby LGBTQ+, osoby wspierające Białoruś czy ruch Black Lives Matter. Tak licznych i licznie odbywających się demonstracji w naszym kraju dawno nie było. Jak wyglądał 2020 rok na zdjęciach? Zobaczcie sami - w galerii.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 13.12-19.12.2020 Lubin: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Lubinie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tego nie wolno robić w bloku! Przeczytaj to! Sprawdź zakazy obowiązujące we własnym mieszkaniu

Teoretycznie, jeżeli dysponujesz własnym mieszkaniem własnościowym... to czy możesz w nim robić niemal wszystko? O nie, nic bardziej mylnego! Jest szereg czynności, których zabronić może nie tylko wspólnota mieszkaniowa, ale także polskie prawo. Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Nowe obostrzenia w związku z koronawirusem. Grudzień 2020. Co ze świętami i Sylwestrem?

Nowe obostrzenia od 28 grudnia do 17 stycznia. Ogłoszono dziś nowe ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa. Co z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia? Co z Sylwestrem? Czy stoki zostaną zamknięte, a co z hotelami? Kliknij w zdjęcie i poznaj szczegóły.

📢 Licytacje komornicze domów na Dolnym Śląsku. Nieruchomości za ułamek ceny!

Komornicy na Dolnym Śląsku sprzedają szereg domów - jedne do remontu, do innych można się już wprowadzać. Cena wywoławcza każdego z nich jest ustalona na poziomie niższym od średniej ceny rynkowej. Żeby zobaczyć wszystkie oferty kliknij w zdjęcie - pod każdym zdjęciem krótki opis nieruchomości wraz z ceną. Pod ostatnim ze zdjęć - link do ogłoszeń.

📢 Ach, co to był za rok...! Memy o 2020 roku mówią o nim wszystko. Jak dobrze, że ten rok się już kończy...

Rok 2020 przejdzie do historii i to nie tylko dlatego, że lada moment się kończy (na szczęście!). Globalna pandemia koronawirusa, która zmieniła życie ludzi na całym świecie to największy, ale nie jedyny problem, który w tym roku dręczył ludzi. Oglądając rok 2020 w memach, aż trudno uwierzyć, ile mogło wydarzyć się przez 12 miesięcy. Widmo wojny, pożary lasów w Australii, wybory w Polsce, USA czy na Białorusi, protesty w wielu miejscach globu - to tylko niektóre wydarzenia mające miejsce w 2020 roku. Uff, przetrwaliśmy! Teraz możemy spojrzeć na to z dystansu. Zobacz memy o 2020 roku!

📢 Nowe radiowozy na Dolnym Śląsku. Część z nich to "elektryki"!

Na dolnośląskie ulice wyjedzie 16 zupełnie nowych radiowozów. Cztery z nich mają napęd elektryczny. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania.

📢 Oto najniebezpieczniejsi przestępcy w Polsce. Są poszukiwani w związku z zabójstwem. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska!

Oto zdjęcia oraz nazwiska najniebezpieczniejszych przestępców w Polsce. Są poszukiwani w związku z zabójstwem. Wystawiono za nimi listy gończe i opublikowano zdjęcia z wizerunkiem. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Policja apeluje o kontakt i ostrzega, że to najniebezpieczniejsi przestępcy w Polsce. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 8 grudnia 2020 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności.

📢 Powstanie Radia Maryja najważniejszym wydarzeniem 100-lecia w Toruniu

Powstanie rozgłośni, której założycielem jest Tadeusz Rydzyk to wg. torunian, którzy głosowali w w plebiscytach zorganizowanych przez miasto najważniejsze wydarzenienie ostatniego stulecia. Powstanie Radia Maryja okazało się ważniejsze od utworzenia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, czy wpisu Starówki na listę UNESCO. Miasto chwali się plebiscytem choć wzięło w nim udział tylko kilkaset osób.

📢 TOP 10. W tych miastach na Dolnym Śląsku żyje się najlepiej. Sprawdź listę

Oto wyniki rankigu przygotowanego przez ekspertów z portalu RynekPierwotny.pl., który mówi o warunkach mieszkaniowych. Uwzględnia on ponad dwieście miast z całej Polski - tych, w których żyje powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Szczegóły przeczytacie w podpisach pod zdjęciami w naszej galerii.

📢 Personalizacja i swoboda drukowania etykiet we własnym zakresie kluczem do sukcesu firmy Tea Club

Nowoczesna firma potrafi w pełni wykorzystać potencjał, który oferują nowoczesne technologie i dzięki temu rozwinąć swój biznes i zoptymalizować koszty. Przekonała się o tym firma Tea Club, zajmującej się importem i dystrybucją wysokiej jakości herbaty i kawy wraz z akcesoriami. Dzięki przemyślanym inwestycjom w odpowiednie technologie i urządzenia zyskała swobodę projektowania i drukowania etykiet w pełni wykorzystując potencjał personalizowanego druku we własnym zakresie, na żądanie.

📢 Najgłębszy szyb w zagłębiu miedziowym ma już siedem lat [ZDJĘCIA]

W grudniu 2013 roku uroczyście otwarto Szyb GG-1 w Kwielicach, jest to strategiczna inwestycja KGHM i najgłębszy szyb w zagłębiu miedziowym. Szyb umożliwia dostęp do pokładów rud miedzi występujących w strefie poniżej poziomu 1200 m, w obszarze Głogowa Głębokiego Przemysłowego. Zobaczcie zdjęcia z archiwum naszego fotoreportera Piotra Krzyżanowskiego.

📢 Tego nie wolno robić w bloku. Zobacz, listę obowiązujących zakazów!

Mieszkając w bloku nie oznacza, że możemy robić w swoim mieszkaniu wszystko, co tylko się nam podoba. Są zasady, zarówno w mieszkaniach i jak w częściach wspólnych, takich jak piwnice czy klatki schodowe, których należy przestrzegać. Jest szereg czynności, których zabrania nie tylko zarządca budynku, ale także polskie prawo. Kliknij w „zobacz galerię" i czytaj więcej.

📢 Która choinka na Dolnym Śląsku jest najładniejsza? Wałbrzych, Wrocław, Świdnica, Jelenia Góra, a może w małym mieście?

W poszukiwaniu najpiękniejszej na Dolnym Śląsku choinki zajrzeliśmy do kilku miast i miasteczek i wciąż szukamy! W galerii publikujemy zdjęcia kilka świątecznych drzewek, które stanęły w naszych miastach. Jeśli nie ma choinki z waszej miejscowości, koniecznie wklejcie nam fotkę pod postem na naszej stronie na fb! Robimy wielką galerię bożonarodzeniowych choinek 2020.

📢 Budowa drogi S3. Drążenie tunelu w Starych Bogaczowicach (ZDJĘCIA)

Zobacz postęp prac na budowie tunelu w Starych Bogaczowicach. Budowla ta jest najtrudniejszą częścią powstającej drogi ekspresowej S3. Tunel TS-26 o długości ok. 2300 m, połączy Sady Górne, Stare i Nowe Bogaczowice. Drążony w skale wykop będzie najdłuższym w Polsce.

📢 MOP-y Kochlice przy drodze ekspresowej S3 uroczyście otwarte [ZDJĘCIA]

Powstały dwie stacje paliw Lotos, restauracje McDonald's, są tam także place zabaw dla dzieci, parking, toalety, siłownie i to wszystko w obu kierunkach. Miejsce Obsługi Podróżnych wybudowano na wysokości Kochlic przy drodze ekspresowej S3. Na stacji paliw Lotos jest jeszcze sklep, Cafe Punkt i restauracja "SUBWAY".

📢 Sylwester 2021. Ministerstwo Zdrowia: Sylwester nie będzie wystrzałowy. Tylko w gronie najbliższej rodziny

Choć obecne obostrzenia koronawirusowe obowiązują na razie do 27 grudnia, to Ministerstwo Zdrowia wstępnie zakomunikowało już plany, dotyczące obostrzeń na Sylwestra. - Nie spodziewajmy się, że Sylwestra spędzimy w jakikolwiek sposób wystrzałowo. Raczej będzie to w gronie najbliższej rodziny - powiedział rzecznik resortu.

📢 Budowa na S3 na Dolnym Śląsku - trwa drążenie gigantycznego tunelu

Prace na budowie ostatniego odcinka S3 idą zgodnie z planem. Przy Tunelu TS-26 wykonano zabezpieczenia skarp bocznych na portalu południowym i rozpoczęto roboty zwiazane z drązeniem nawy wschodniej portalu południowego, gdzie planowane jest wykonywanie prac w 70% za pomocą materiałów strzałowych, a 30% będzie ubierane kombajnem tuneowym i koparkami, oba korytarze tunelu będą drążone jednocześnie z obu kierunków przez około 16 miesięcy. Kliknij w zdjęcie i zobacz plac budowy z bliska i z lotu ptaka. Odcinek ma być gotowy w 2023 roku.

📢 Nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich. Wszedł w życie 13 grudnia 2020

W niedzielę, 13 grudnia 2020, wszedł w życie nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich, który będzie obowiązywać przez najbliższy rok. Zmian jest sporo - pojawiły się również dodatkowe połączenia. Szczegóły poniżej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Wzrost zakażeń. Będą szpitale tymczasowe

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie