Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Polkowiczanki przegrały dwa pierwsze mecze

Paweł Kucharski
Jeszcze nic straconego, ale trzeba przyznać, że w rywalizacji o złoto koszykarskiej ekstraklasy w znacznie lepszej sytuacji są w tym momencie zawodniczki Wisły Can-Pack. Krakowianki bezbłędnie wykorzystały atut własnego parkietu i w serii toczonej do czterech zwycięstw prowadzą z CCC Polkowice 2-0.

Nim się obejrzeliśmy, a po kilku akcjach sobotniego spotkania Wisła prowadziła już 12:1. Dziewczyny z wyjściowego składu CCC koncentrację ewidentnie zostawiły w szatni, na szczęście nie zapomniała o niej Agnieszka Bibrzycka. Po jej wejściu z ławki polkowiczanki wróciły do gry. Niestety, miejscowe były tego dnia bardzo dobrze dysponowane i w pełni zasłużenie odniosły zwycięstwo.

Niedziela przyniosła zdecydowanie bardziej wyrównane spotkanie. Do przerwy CCC prowadziło jednym oczkiem, a o jego porażce zdecydowała bardzo kiepska trzecia kwarta. W krótkim odstępie czasowym ekipa Białej Gwiazdy przeprowadziła trzy akcje dwa plus jeden. Znakomicie spisywała się Ewelina Kobryn oraz stranieri ekipy trenera Jose Hernandeza. Tę część Wisła wygrała aż 26:14.

- Zupełnie nie wiem, co stało się z naszym zespołem. Trzy kwarty potrafimy bronić na poziomie 14-17 punktów, a w jednej tracimy aż 26 i bez walki, bez determinacji oddajemy ten mecz. Do przerwy był on w zasięgu - podsumował trener Arkadiusz Rusin. Okazja do rewanżu na wiślaczkach w piątek i sobotę w Polkowicach.