Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Polkowicki aquarapk przechodzi totalną przebudowę. Oddany w 1998 roku obiekt był wielką atrakcją regionu. Czy znowu tak będzie?

Grażyna Szyszka
Grażyna Szyszka
Polkowicki Aquapark przechodzi totalną przebudowę
Polkowicki Aquapark przechodzi totalną przebudowę UG Polkowice
Polkowicki Aquapark przechodzi wielką przebudowę. To popularne kiedyś i chętnie odwiedzane, także przez głogowian miejsce wodnej rozrywki znowu ma przyciągać atrakcjami. Koszty inwestycji są ogromne. Wstępnie wyliczono je na 86 mln zł, ale już wiadomo, że będą wyższe.

Spis treści

Aquapark Polkowice przechodzi totalną przebudowę, łącznie z wymianą dachu. To jeden z pierwszych otwartych tego typu obiektów w Polsce. Oddany do użytku w 1998 roku był atrakcją dla mieszkańców całego regionu.
Aquapark, a szczególnie główna hala basenowa, wymagała generalnego remontu. Prace rozpoczęły się w kwietniu ubiegłego roku, a budżet tego zadania wyliczono na blisko 90 mln zł.

Wywieźli z basenu ponad 3 tysiące ton gruzu

Remont aquaparku to najważniejsza gminna inwestycja w tej kadencji. Obecnie trwają roboty wykończeniowe wewnątrz obiektu. Jak informuje gmina, prace przebiegają sprawnie, ale już wiadomo, że obiekt zostanie oddany do użytku później, niż to planowano.

– Spodziewałem się przesunięcia terminu realizacji kontraktu z różnych powodów, między innymi, w wyniku robót dodatkowych, które przy tego typu modernizacjach obiektów istniejących, szczególnie basenowych, mogą się pojawić, a dodam tylko, że aby rozpocząć budowę musieliśmy wywieźć ponad trzy tysiące ton gruzu i różnego rodzaju odpadów – mówi Paweł Lóssa, prezes zarządu Aquapark Polkowice Regionalne Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne S.A. – Na dziś mogę powiedzieć, że realny termin zakończenia modernizacji aquaparku to koniec 2024 roku. Na podstawie umowy z kwietnia zeszłego roku wartość kontraktu opiewała na prawie 86 milionów złotych brutto. Szacuję, że roboty dodatkowe wyniosą do dziesięciu procent wartości inwestycji.

Roboty zbliżają się do końca

W budynku zostały wszystkie ważne roboty konstrukcyjne, łącznie z nowym dachem. Piotr Bartosik, inspektor nadzoru budowlanego przyznał, że inwestycja wkracza etap robót wykończeniowych.

– Mamy już płytki pokładzione na podłogach, na ścianach, okna pomontowane, nowe witryny, świetliki. Jestem zadowolony, że uda nam się rozpocząć roboty wykończeniowe w głównej hali basenu rekreacyjnego, mamy już tynki, przygotowujemy się do wylania posadzki – dodaje.

W zmodernizowanym kompleksie będą:

  • nowe zjeżdżalnie,
  • brodzik,
  • dodatkowe place zabaw w nieckach,
  • wewnętrzne i zewnętrzne rury.

Remontami objęto też szatnie, toalety i natryski. Będzie nowe wejście główne do parku wodnego.

Ponowne otwarcie później niż zakładano

Co ważne, pomimo trwającej modernizacji mieszkańcy nadal korzystają z części kompleksu, na przykład, z kręgielni, sali bilardowej, rehabilitacji i sali fitness.
Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki przyznaje, że mimo wielu przeciwności, takich jak pandemia czy wojna na Ukrainie, udało się uruchomić modernizację obiektu.

– Czekamy na to, aż ten basen będzie dostępny dla mieszkańców nie tylko Polkowic, ale całego Zagłębia Miedziowego. Aquapark jest wizytówką Polkowic. Teraz będzie to obiekt nowoczesny, z licznymi atrakcjami i przede wszystkim bezpieczny dla użytkowników. Dbamy też o to, by proces finansowy nie został zakłócony w żaden sposób. Podejmowane są działania, jak na przykład odzyskanie VAT-u, które mają na celu zapewnienie ciągłości finansowania i stabilnej realizacji tej modernizacji – zapewnia włodarz gminy.

Aquapark Polkowice w liczbach:

  • Powierzchnia działki: 18 407,90 m2
  • Powierzchnia użytkowa 8 265 m2
  • Kubatura: ok. 44 000 m³
  • Liczba kondygnacji: 3

Wstępny plan oddania obiektu po remoncie zakładał, że nastąpi to w lipcu 2024 roku, ale termin ten został przesunięty na koniec tego roku. Wykonawcą jest firma Warbud S.A.

Polkowicki Aquapark przechodzi totalną przebudowę

Polkowicki aquarapk przechodzi totalną przebudowę. Oddany w ...

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Polkowicki aquarapk przechodzi totalną przebudowę. Oddany w 1998 roku obiekt był wielką atrakcją regionu. Czy znowu tak będzie? - Głogów Nasze Miasto

Wróć na lubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto