Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policja Lubin: Pochwalili się statystykami z ostatnich pięciu lat.

MSZ
Policja Lubin: Pochwalili się statystykami z ostatnich pięciu lat
Policja Lubin: Pochwalili się statystykami z ostatnich pięciu lat małgorzata szymańska
Policja Lubin: Pochwalili się statystykami z ostatnich pięciu lat. Policja w Lubinie pochwaliła się statystykami z ostatnich pięciu lat. O sukcesach, ale i bolączkach swoich kolegów z jednostki mówił z-ca komendanta Przemysław Laskowski

Policja Lubin: Pochwalili się statystykami z ostatnich pięciu lat.

O sporym sukcesie może mówić lubińska jednostka policji, po dokonaniu podsumowania swojej pracy w minionym roku. - Wyniki naszej jednostki są bardzo dobre, zostaliśmy wysoko ocenieni na tle innych jednostek w województwie dolnośląskim, ale to dzięki głównie wsparciu samorządu - mówił nadkom. Laskowski. - W takich kategoriach jak kradzieże, włamania, pobicia czy zniszczenie mienia mamy wykrywalność na poziomie 52,7 proc. Uważamy, że jest to bardzo dobra wykrywalność przy średniej wojewódzkiej 42 procent - dodaje.

Rok miniony przyniósł dwunastoprocentowy spadek ilości przestępstw ogólnych w porównaniu do roku 2013. Te statystyki bezpośrednio przyczyniły się do zmniejszenia liczby zatrzymań na gorącym uczynku. W kategorii najcięższych przestępstw bez zmian w porównaniu z rokiem wcześniejszym: zanotowano 3 zabójstwa i trzy gwałty.

W 2014 r. lokalne samorządy, w tym miasto, gmina oraz Fundacja Polska Miedź, zasiliły budżet jednostki o prawie milion złotych. Pieniądze przeznaczono na zakup sprzętu, samochodów, paliwa i materiałów na kampanie społeczne. A działań prewencyjnych na terenie powiatu przeprowadzono ponad 15 tys., z tej prostej przyczyny, że lubińscy policjanci wyznają zasadę, że lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Policja Lubin: Pochwalili się statystykami z ostatnich pięciu lat

Największą zmorą lubińskiej policji oraz mieszkańców powiatu są kierowcy. Statystyki wykazały delikatny spadek liczby wypadków drogowych z 70 do 60. Niestety rok 2013 i 2014 zaowocowały wzrostem śmiertelności - na drogach całego powiatu życie straciło aż do 12 osób. Do wzrostu liczby ofiar przyczyniły się dwa wypadki drogowe. W sierpniu na drodze powiatowej w kierunku Rudnej zginęło trzech młodych mężczyzn oraz drugi wypadek w kierunku miłosnej również przyniósł żniwo w liczbie trzech osób, które zginęły na skutek uderzenie w przystanek autobusowy.

Ponadto liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców utrzymuje się na stałym poziomie około 300 osób od kilku lat. - Nadal będziemy nasze działania kierunkować na wykrywanie osób nietrzeźwych, by wyeliminować ich z ruchu drogowego i poprawić bezpieczeństwo na terenie powiatu - kontynuował zastępca komendanta.

Odnotowano też wzrost kolizji drogowych do 1330. Ten skok spowodowany jest tym, że na terenie powiatu lubińskiego mamy prawie 70 tys. zarejestrowanych pojazdów. Wciąż rosnąca liczba nowych pojazdów, przy niewielkich zmianach infrastruktury drogowej, skutkuje kolejnymi drobnymi zdarzeniami drogowymi, sugerował nadkom. Laskowski.

Pozostając w temacie drogowym warto odnotować, że policjanci z Lubina w 2014 r. wykonali 1,5 tys. godzin służby z wideorejestratorem. Zakup kolejnego, trzeciego już urządzenia to plan na najbliższy czas - to najlepsze narzędzie do walki z agresją na drodze.

Liczymy na przekazanie nam budynku, w którym będzie znajdować się cała komenda
nadkom. Laskowski

Policja Lubin: Pochwalili się statystykami z ostatnich pięciu lat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto