Podbeskidzie Bielsko Biała 1 - 0 Zagłębie Lubin

mr
Podopieczni Pavla Hapala przegrali dziś na wyjeździe z Podbeskidziem 0:1. Dla gospodarzy było to 4 ligowe zwycięstwo z rzędu. Miedziowi natomiast nie wygrali od 18 listopada.

Miedziowi nie zachwycili. Po remisie z Wisłą kibice mieli nadzieję na korzystny rezultat i tym razem, jednak gra podopiecznych Pavla Hapala była łudząco podobna do tej z jesieni. Przyszłość zarówno trenera, jak i ligowego bytu pomarańczowych może rozstrzygnąć się za tydzień w meczu z Cracovią.

Już teraz zapraszamy na relację z tego meczu na naszym portalu.

Taki przebieg miał dzisiejszy mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała:

KONIEC MECZU ZAGŁĘBIE LUBIN PRZEGRYWA 0:1

92 min - Okazja dla Podbeskidzia, wolny na wysokości pola karnego

90 min - Abwo wychodzi z piłką za linię końcową. Trzy minuty doliczone

89 min - Adrian Sikora wchodzi za Patejuka

88 min - Pawłowski faulowany. Do bramki Podbeskidzia nieco ponad 20 metrów. Pawłowski uderza ... wysoko, bardzo wysoko ... uderzenie rodem z boisk futbolu amerykańskiego

86 min - Zółta kartka dla Rymaniaka i wolny dla Podbeskidzia. Za Sernasa pojawia się Abwo

84 min - Małkowski do Traore, ten uderza z pierwszej piłki, Zajac jednak broni, a mogło być 1:1

83 min - Malinowski po ziemi w pole karne, ale piłka ląduje w rękach Ptaka

81 min - Kolejna akcja Podbeskidzia, podanie do Ziajki, ten uderza z 10 metrów ... słupek! Nadal 1:0

79 min - Ziajka do Króla, ten dośrodkowuje, ale piłka wychodzi za linię końcową

76 min - Ziajka widząc wysuniętego Ptaka uderza niemal z połowy boiska. Ależ to mogła być piękna bramka. Na szczęście dla pomarańczowych piłkę chwyta Ptak

75 min - Ptak wychodzi z piłką za linię końcową, rożny

74 min - Elton Lira schodzi, za niego pojawia się Małkowski. Brazylijczyk nie zaliczy swojego debiutu do udanych

74 min - Demjan uderza, ale kończy się tylko rzutem rożnym dla Podbeskidzia. Ptak wybija raz jeszcze na róg

72 min - Rożny dla gospodarzy, ale piłka dla Zagłębia

71 min - Traore wchodzi w miejsce Rakowskiego. Do końca około 20 minut

68 min - Bomba Patejuka z 30 metrów. Ptak wyciąga się jak struna, na szczęście dla Zagłębia piłka o metr mija bramkę

65 min - Dośrodkowanie Podbeskidzia, ale nikt nie kończy

63 min - Gra wróciła do środka pola, Zagłębie nie ma pomysłu na to żeby dostać się w pole karne Podbeskidzia

60 min - Malinowski pojawia się za Rogalskiego

60 min - Inicjatywa znów po stronie gospodarzy, a przecież to Zagłębie walczy "o życie"

58 min - Fantastyczna akcja Patejuka, który minął kilku obrońców. Na szczęście dla Zagłębia uderzył on obok bramki

56 min - Zółta kartka dla Banasia za faul na Patejuku. Okazja dla Podbeskidzia, wolny z około 35 metrów. Dobre dośrodkowanie, na szczęście dla pomarańczowych nikt do niego nie doszedł

55 min - Okazja Zagłębia, ale nikt nie dochodzi do podania Costy

53 min - Gra Zagłębia w porównaniu do pierwszej połowy dużo się nie zmieniała. Jeśli tak dalej pójdzie, Miedziowym będzie niezwykle ciężko o jakikolwiek punkt

50 min - Rogalski uderza, ale blokuje Banaś. Rożny dla gospodarzy

48 min - Akcja Zagłębia, ale nikt nie kończy i piłka dla gospodarzy

46 min - Sernas pada w polu karnym Podbeskidzia, ale sędzia nie dopatrzył się faulu

Elmaleach pojawia się za Nathera. Zaczynamy drugą połowę

Koniec pierwszej połowy, Podbeskidzie prowadzi 1:0. Do usłyszenia za kwadrans

45 min - Sędzia dolicza minutę

44 min - Wolny dla gospodarzy w środku pola

43 min - Zółta kartka dla Krzysztofa Króla

42 min - Samotna kacja Pawłowskiego, ale wyjaśnia Król

40 min - Kolejny rożny, uderza Hodur, ale w obrońców

39 min - Kiks Zajaca! Okazja dla Sernasa, ale Mierzejewski wybija, tylko rożny

38 min - Dobra wrzutka Pawłowskiego, ale Lira schowany za obrońcami nie otrzymuje piłki

36 min - Dośrodkowanie Pawłowskiego, ale Zajac wybija

34 min - Cóż za odpowiedz Zagłębia. Przez około minutę trwało bombardowanie bramki Zajaca, ale gospodarze wychodzą obronną ręką

32 min - Costa nie sięga piłki, futbolówka pada pod nogi niepilnowanego Ziajki, ten uderza mocno po ziemi i ... GOL! Podbeskidzie prowadzi 1:0

31 min - Vidanow zwija się z bólu na połowie Zagłębia. Ucierpiał w starciu o górną piłkę, na szczęście to nic groźnego

30 min - Costa w pole karne, ale obrońców znów górą

28 min - Piękna akcja Zagłębia, Bilek uderza, ale Zajac broni. Najlepsza dotychczasowa szansa podopiecznych Pavla Hapala

27 min - Rożny dla Miedziowych

26 min - Kolejna akcja Zagłębia rozbija się o obrońców gospodarzy

23 min - Patejuk uderza, ale broni Ptak

22 min - Kontra Zagłębia, ale to wszystko dzieje się zbyt wolno i piłka dla gospodarzy

20 min - Szansa Sernasa, ale wyjaśniają defensorzy gospodarzy

19 min - Uderza Łatka, na szczęście dla Miedziowych wysoko nad poprzeczką

18 min - Rożny dla Zagłębia Lubin, Rymaniak uderza, ale nad bramką

17 min - Sporo gry w środku pola. Z atakiem idzie Zagłębie

14 min - Hodur do Liry, ten dośrodkowuje, ale piłka wpada w ręce bramkarza

13 min - Demjan uderza, na szczęście obok bramki

12 min - Kibice Zagłębia nie przerywają dopingu, raz po raz słychać ich śpiewy

12 min - Ziajka uderza, ale takim strzałem nie zaskoczyłby nawet bramkarza trampkarzy

11 min - Zagłębie stara się przejąć inicjatywę, uderza Pawłowski, ale obok bramki. Gra podopiecznych Pavla Hapala wygląda coraz lepiej

10 min - Okazja dla Zagłębia, Sernas wpada w pole karne, ale podaje wprost pod nogi obrońców

10 min - Costa powstrzymuje atak Podbeskidzia

9 min - Kolejny wolny dla Podbeskidzia

8 min - Wolny dla Zagłębia, ale dośrodkowanie za niskie i przy piłce gospodarze

6 min - Vidanow faulowany w środku pola

6 min - Przy piłce nadal Podbeskidzie, Zagłębie myślami chyba nadal jest w szatni

4 min - Rzut rożny dla Podbeskidzia. Za krótko, żeby mogło to przynieść jakiś efekt

3 min - Zagłębie jak na razie nie potrafi dostać się w pole karne przeciwników

2 min - Rzut wolna dla gospodarzy, do bramki Ptaka ponad 35 metrów

Rozpoczyna Podbeskidzie.

Piłkarze wchodzą na murawę. Za kilkadziesiąt sekund zaczynamy. Oczy wielu są skierowane na Eltona Lirę, dla którego będzie to debiut w ekstraklasie.

Składy obu drużyn:

Podbeskidzie: Zajac - Mierzejewski, Dancik, Konieczny, Król, Łatka, Nather, Ziajka, Rogalski, Patejuk, Demjan

Zagłębie: Ptak - Rymaniak, Banaś, Vidanov, Costa, Bilek, Hodur, Rakowski, Pawłowski, Lira, Sernas

Obie drużyny po pierwszy zmierzyły się ze sobą w meczu "o stawkę" w sezonie 2003/2004. Górą było wtedy Podbeskidzie.

W rundzie jesiennej Zagłębie i Podbeskidzie po bezbramkowym remisie podzieliły się punktami.