Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Plastrem Szczęścia pomagają walczyć z depresją. Nietypowy projekt z Lubina podbija Polskę FILM

Anna Ickiewicz
Anna Ickiewicz
Trzy młode kobiety z Lubina podjęły bardzo trudny temat depresji wśród młodzieży. Projekt Plaster Szczęścia podbija całą Polskę na portalach społecznościowych.

Projekt „Plaster szczęścia” powstał w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Tworzą go trzy licealistki z Lubina: Natalia Grzelińska, Małgorzata Sorotiuk i Weronika Wojtczak. Dziewczyny zauważyły narastający problem wśród młodych ludzi. Jak mówią problem nasilił się przez pandemię, a teraz dodatkowo przez konflikt zbrojny na Ukrainie. Młodzi ludzie mogą szukać pierwszej pomocy właśnie u nich.

Depresja to szeroko rozumiane pojęcie. Jedni uważają, że to kolej rzeczy, etap przejściowy, drudzy postrzegają to jako chorobę psychiczną wrodzoną bądź nabytą, a jeszcze inni uważają, że takie osoby powinny wylądować w psychiatryku. Jednak dziś nie o tym. W tym poście chcielibyśmy się skupić na typowych oraz mniej typowych objawach depresji. Prawda jest taka że ta choroba u każdego ukazuje się w inny sposób, nadmierna senność, smutek, nadmierny apetyt lub nadwrażliwość to tylko niektóre z jej objawów. Depresja to choroba, która często zaprzecza sama sobie. Objawy depresji to również przeciwieństwa tych wyżej wymienionych: problemy ze snem, brak apetytu. Z tego powodu dużo osób ma duży problem z prawidłowym rozpoznaniem tej właściwej depresji - piszą młode kobiety w jednym ze swoich postów na portalu społecznościowym.

Natalia Grzelińska ma 16 lat i uczęszcza do 2 klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie na profil biologiczno-chemiczny. Pomaganie ludziom to czynność, która sprawia jej największą radość. To ona jest liderką tego projektu.
Weronika Wojtczak ma 15 lat i jest uczennicą 1 klasy Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie na profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Na co dzień lubi wspierać ludzi. Do tego interesuje się sportami, a także kinematografią i kryminologią.
Gosia Sorotiuk ma 15 lat i chodzi do 2 klasy o profilu biologiczno-chemicznym w I Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie. Bardzo lubi udzielać się charytatywnie, czytać i opiekować się zwierzętami.

Jeśli kogoś z Was zainteresuje szerzej ta inicjatywa poniżej znajdziecie linki do kontaktu z dziewczynami:
Instagram Plaster Szczęścia
Facebook Plaster Szczęścia
TikTok Plaster Szczęścia

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto