Piłkarki ręczne Zagłębia pokonały CB Mar 30:28

Paweł Pluta
W przyszłą niedzielę piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębie Lubin czeka piekielnie trudne zadanie w hiszpańskim Alicante. W rewanżowym meczu, którego stawką będzie awans do 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów, podopieczne Bożeny Karkut będą broniły dwubramkowej zaliczki po sobotnim zwycięstwie nad CB Mar Alicante 30:28.

Co więcej, jeszcze przed rewanżem lubinianki czeka w środę (godz. 17) ligowy pojedynek na własnym parkiecie z AZS AWF Sport Concept Wrocław. Będzie to w listopadzie kolejny mecz szczypiornistek Zagłębia rozegrany w systemie środa - weekend.

Jak bardzo Lubinowi potrzeba hali widowisko-sportowej z prawdziwego zdarzenia, pokazał sobotni pojedynek, bo spotkanie z CB Mar Alicante oglądał nadkomplet 700 kibiców, ściśniętych jak sardynki w sali SP nr 14. Hiszpanki były bardzo zdziwione, że wicemistrzynie Polski rozgrywają swoje mecze w szkolnej sali gimnastycznej. I nim same przyzwyczaiły się do klaustrofobicznych warunków gry, przegrywały 0:3. Gdy w 11 min Zagłębie wygrywało 5:2, wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Niestety, gdy zespół z Alicante oswoił się z nieprawdopodobnym dopingiem fanów Zagłębia, zaczął rewelacyjnie grać w obronie i trafiać. W efekcie, po 16 minutach i 5 bramkach z rzędu, to CB Mar prowadził 7:5. Gospodynie szybko wyrównały, a do przerwy żadnej z drużyn nie udało się wywalczyć konkretnej przewagi.

W przerwie w szatni Zagłębia odbyły się... męskie kobiet rozmowy. Efekt był, bo lubinianki z pasją rzuciły się na rywalki i w 38 minucie prowadziły różnicą pięciu bramek (19:14). Znów powiało nadzieją, że zaliczka na rewanż może być solidna, bo Zagłębie prezentowało się bardzo dobrze z Karoliną Semeniuk-Olchawą na czele, która w całym spotkaniu zdobyła dziesięć bramek. Jednak z drugiej strony, z minuty na minutę rozkręcała się super-snajperka z Alicante, Isabel Ortuno. Głównie dzięki jej trafieniom (w sumie trzynastu!) Hiszpanki odrobiły straty i na dziesięć minut przed końcem wyszły na prowadzenie 23:22.

To jednak nie podziałało paraliżująco na lubinianki, które wyrównały i po raz kolejny próbowały odskoczyć rywalkom. W 57 minucie Zagłębie miało czterobramkową przewagę (30:26). Była jeszcze szansa, by to prowadzenie podwyższyć, ale niestety, stało się inaczej i to szósta drużyna hiszpańskiej ekstraklasy zniwelowała różnicę do zaledwie dwóch bramek.

- Aby myśleć o awansie, trzeba u siebie wygrywać . To zadanie wykonaliśmy, choć przeciwnik był wymagający. Dwie bramki zaliczki to może być trochę mało, ale nie będę się o to martwiła, gdy w Alicante z dobrej strony pokażą się nasze bramkarki oraz druga linia - podsumowała Bożena Karkut.