Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piłka ręczna: Zagłębie w finale, na mecz poczeka miesiąc

Paweł Pluta
Klaudia Pielesz zdobyła w Koszalinie siedem bramek dla Zagłębia. Wszystkie z drugiej linii fot. piotr krzyżanowski
W tym sezonie szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin obrały możliwie najkrótszą drogę do finału PGNiG Superligi. W trzecim meczu półfinałowym, a rywalizowało się do trzech zwycięstw, podopieczne Bożeny Karkut pokonały w Koszalinie AZS Politechnikę.

Jako że wcześniej lubinianki wygrały dwa mecze u siebie, mogą już spokojnie czekać na finałowe starcie. A poczekają długo, bo prawie miesiąc!

Termin 16 kwietnia, na piąte starcie w półfinale Zagłębie ma wolne. Potem nastąpi przerwa (18-25 kwietnia) na zgrupowanie reprezentacji oraz mecze w Turcji (Antalya). W kadrze powołanej przez Kima Rasmussena znalazły się cztery zawodniczki z Lubina: Klaudia Pielesz, Joanna Obrusiewicz (obie świetnie wypadły w Koszalinie), Karolina Semeniuk-Olchawa i Kinga Byzdra. - To na pewno nie ułatwi nam przygotowań do decydujących pojedynków w tym sezonie - mówi Renata Jakubowska, II trenerka Zagłębia. Ale zanim aktualne wicemistrzynie Polski staną do walki o złoto, zagrają w Final Four Pucharu Polski, który w dniach 29-30 kwietnia zostanie rozegrany w Pruszkowie. Tam lubinianki zmierzą się w półfinale z Piotrkowią (w drugiej parze SPR Lublin zagra z Łączpolem Gdynia). I dopiero 7 i 8 maja Zagłębie zagra we własnej hali dwa pierwsze pojedynki wielkiego finału PGNiG Superligi. Rywalizacja o złoty medal mistrzostw Polski toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

Wracając do sobotniego meczu w Koszalinie, to spotkanie było wyrównane do 43 minuty. Wówczas było 20:21 dla Zagłębia. Od tego momentu gospodynie zdobyły do końca meczu tylko jedną bramkę, przy siedmiu lubinianek. W pierwszej połowie zespół z Koszalina był trzykrotnie na jednobramkowym prowadzeniu. Stuprocentową skuteczność z rzutów karnych (6 na 6) zaprezentowała Anna Lisowska z Zagłębia.

PGNiG Superliga kobiet - PÓŁFINAŁY

AZS Politechnika Koszalińska - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 21:28 (12:14)
Zagłębie: Czarna, Cwirko, Maliczkiewicz - Załęczna 3, Ziółkowska, Lisowska 7, Semeniuk-Olchawa 2, Obrusiewicz 6, Migała 3, Jelić, Pielesz 7, Byzdra.
Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 3-0 dla Zagłębia, które awansowało do finału. AZS Politechnika zagra o brąz.

SPR AZS Lublin - Vistal Łączpol Gdynia 29:26 (19:17) i 33:23 (16:12)
Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 3-1 dla SPR-u Lublin, który awansował do finału. Łączpol zagra o brąz.

O MIEJSCA 5-8:

Piotrcovia Piotrków Tryb. - Ruch Chorzów 29:27 (16:12). Pierwszy mecz 29:26 dla Ruchu. Ruch zagra o 5. miejsce, a Piotrcovia o 7.Start Elblag - KSS Kielce 35:31 (17:14). Pierwszy mecz 33:26 dla KSS-u. Kielczanki zagrają o 5. miejsce, a Start Elbląg o 7.