Piłka ręczna: Zagłebie Lubin prawie pokonało Vive Kielce

Paweł Pluta
W 51 minucie piłkarze ręczni Zagłębia Lubin prowadzili we własnej hali z Vive Targi Kielce 30:28. Co więcej, mieli szansę podwyższyć ten wynik. Wtedy byliby już naprawdę bardzo bliscy zwycięstwa nad niepokonanymi w lidze od 17 maja 2009 roku mistrzami Polski.

Zamiast podwyższenia, to goście wyprowadzili skuteczną kontrę. Potem drugą, trzecią i zrobiło się 31:30 dla Vive. Jeszcze na dwie minuty przed końcem był remis po 33. Bramkę dla kielczan zdobył Mariusz Jurasik i zostało jeszcze ok. 50 sekund na wyrównanie. Niestety, lubinianie zgubili piłkę, a dobił ich Patryk Kuchczyński. - Mecz był bardzo wyrównany. Graliśmy bardzo konsekwentnie w ataku i dobrze w obronie, ale jesteśmy wściekli, bo nie mamy punktów - podsumował Dariusz Bobrek, II trener Zagłębia.

Niezwykle zacięte widowisko oglądali też kibice w Głogowie, gdzie Chrobry podejmował Azoty Puławy. Niestety, w ostatnich minutach gospodarzom zabrakło zimnej krwi, a w ich poczynaniach pojawiła się nerwowość. Głogowianie grzeszyli też brakiem skuteczności.

Zagłębie Lubin - Vive Kielce 33:35 (18:20)

Zagłębie: Malcher, Świrkula - Orzłowski 1, Stankiewicz 3, Rosiek, Tomczak 4, Paweł Adamczak 2, Fabiszewski 7, Kozłowski 5, Szymyślik 1, Piotr Adamczak 6, Klimczak, Obrusiewicz, Migała 4.