Piłka ręczna: Start Elbląg - AZS AWF Wrocław 31:29

Paweł Pluta
Mimo że szczypiornistki SPR-u Lublin przegrały ostatnio dwa mecze, a do Jeleniej Góry przyjechały osłabione brakiem kilku kontuzjowanych zawodniczek, to siódemce KPR-u nie udało się wywołać sensacji. Przegrał także wrocławski AZS.

[mp]Zaczęło się obiecująco dla jeleniogórzanek, które w 5 minucie wygrywały 4:2. Świetnie spisywała się w bramce Martyna Kozłowska, a za ambitną grę trzeba pochwalić cały zespół. W drugiej połowie SPR zacisnął szyki obronne i kontratakował, systematycznie powiększając przewagę (w 48 min KPR przegrywał 26:33).

Blisko sprawienia kolejnej niespodzianki był AZS AWF Sport Concept Wrocław. W Elblągu wrocławianki prowadziły przez większą część meczu, jednak w ostatnim kwadransie do głosu doszedł Start. Elblążanki najpierw wyrównały (21:21), a potem wywalczyły kilkubramkowe prowadzenie i nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa.

KPR Jelenia Góra - SPR Lublin 34:38 (17:17)
KPR: Szalek, Krajewska, Kozłowska - Fursewicz 5, Dąbrowska 6, Kocela 1, Buklarewicz 6, Załoga 6, Odrowska 5, Konsur 5, Muras, Rykaczewska, Kubicka.

Start Elbląg - AZS AWF Sport Concept Wrocław 31:29 (13:14)
AZS AWF: Słota, Olejnik - Wojt 1, Perek 4, Żakowska 1, Olfans 1, Pietras 8, Skalska 1, Wierelak 3, Łukasik 1, Rupp, Król 3, Antoszewska 2, Wynnyk 4.

PGNiG Superliga kobiet
Pozostałe wyniki 15. kolejki: Zgoda Ruda Śl. - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 0:10 walkower, Piotrcovia - Ruch 25:18 (12:10), Łączpol - KSS 40:22 (24:5), Sambor - Politechnika 24:38 (9:19).

W następnej kolejce (22-23.01): AZS AWF Wrocław - KPR Jelenia Góra (niedziela, godz. 17), Sambor Tczew - Zagłębie Lubin (przełożony na 28.01), SPR Lublin - Zgoda 10:0 walkower, AZS Politechnika - Łączpol, KSS Kielce - Piotrcovia, Ruch - Start Elbląg.