Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piłka ręczna kobiet: Zagłębie bliżej finału

Paweł Pluta
Jeśli Zagłębie wygra w niedzielę w Gdyni, znów zagra o złoto
Jeśli Zagłębie wygra w niedzielę w Gdyni, znów zagra o złoto Piotr Krzyżanowski
Piłkarki ręczne z Lubina pokonały po raz drugi Łączpol Gdynia i od finału mistrzostw Polski dzieli je jedna wygrana.

Po poniedziałkowym zwycięstwie nad Vistalem Łączpolem Gdynia Bożena Karkut przestrzegała, że jej zespół w ostatnich minutach pozwolił na zbyt wiele rywalkom. Podobnie było także we wtorek, bo o tym, że Zagłębie jest lepsze od Łączpolu nikt nie miał wątpliwości.

Tylko po pierwszych pięciu minutach mieliśmy remis (1:1), a potem do głosu doszły już lubinianki. Po kwadransie wygrywały już różnicą pięciu bramek (7:2). W drugiej połowie wicemistrzynie nie zwalniały tempa i w 50 minucie prowadziły już różnicą 11 bramek (25:14). Jednak w końcówce znów Zagłębie pozwoliło sobie na przestoje, stąd wygrana różnicą tylko czterech bramek.

Teraz do awansu do finału mistrzostw Polski lubinianki potrzebują tylko jednego zwycięstwa, być może osiągną je już w niedzielę w Gdyni.

Wczoraj poznaliśmy też nowy termin meczu finałowego o Puchar Polski piłkarzy ręcznych. Pojedynek Zagłębia Lubin z Vive Targi Kielce zostanie rozegrany w sobotę, 8 maja, w hali Globus w Lublinie.

Najprawdopodobniej tego samego dnia zostanie także rozegrany trzeci mecz finału play-off kobiet pomiędzy SPR-em Lublin a Zagłębiem Lubin (obie drużyny do awansu potrzebują teraz tylko jednego zwycięstwa).