Piłka ręczna: Będzie trzeci mecz

Dawid Sołtys
Tomasz Fabiszewski nie dotrwał do końca spotkania w Końskich. Dostał czerwoną kartkę. Na wyjeździe zdobył cztery bramki Piotr Krzyżanowski
Szczypiorniści Zagłębia Lubin są nadal w grze o półfinał. Wygrali z Azotami Puławy. Siódemka Miedź skomplikowała swoją sytuację

Zagłębie musiało wygrać, by nie odpaść z rywalizacji o półfinał mistrzostw Polski. Podopieczni Jerzego Szafrańca za wszelką cenę nie chcieli do tego dopuścić.
Osłabieni stratą Roberta Kieliby (miał wypadek na motocyklu) przynieśli kibicom w Lubinie wiele emocji. Do rozstrzygnięcia zwycięzcy tej potyczki potrzebne były dwie dogrywki.

Spotkanie było niezwykle wyrównane, co pokazują wyniki poszczególnych fragmentów. Po pierwszej połowie było 16:16, po 60 minutach 28:28, po pierwszej dogrywce 34:34. Dopiero druga dogrywka przyniosła efekt. Zagłębie ostatecznie triumfowało 38:37. Jutro trzeci, decydujący pojedynek w Puławach.

Szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica przegrali pierwszych z dwóch kluczowych meczów w walce o awans do baraży. W Końskich ulegli KSSPR 31:32 i skomplikowali sobie drogę do zajęcia drugiego miejsca. Przed tą potyczką Siódemka miała dość bezpieczną, trzypunktową przewagę nad trzecim w tabeli ASPR Zawadzkie. Po tej potyczce przewaga zmalała do jednego punktu.

Końskie u siebie przegrało dotąd tylko raz. Siódemka Miedź nie potrafiła jednak zrobić tego co mielczanie. Wygrała pierwszą połowę 17:15, choć w pewnym momencie przegrywała różnicą 4 trafień.

Po przerwie to drużyna Edwarda Strząbały prowadziła czterema bramkami, ale co stało się już normą w przypadki Siódemki, przez kilka minut nie potrafili zdobyć kolejnych trafień.

Gospodarze zdołali wyrównać, a po czasie wyjść na prowadzenie. Legnicki zespół nie potrafił już dogonić rywali i ostatecznie przegrał 31:32. Dwóch graczy Siódemki Tomasz Fabiszewski i Adam Skrabania w czasie meczu otrzymali czerwone kartki.