Piłka nożna: Zagłębie pokonało Lechię 3:1 (RELACJA i ZDJĘCIA)

Paweł Kucharski
W meczu 15. kolejki ekstraklasy piłkarze Zagłębia pokonali faworyzowaną Lechię 3:1. Bramki dla Miedziowych zdobyli Mateusz Bartczak, Wojciech Kędziora i Szymon Pawłowski.

Zagłębie w tym sezonie gra słabo, natomiast Lechia jest w dobrej formie. Z tego względu Lechia wydaje się zdecydowanym faworytem spotkania, ale w sporcie nie brakuje niespodzianek.

Czy lubinianie sprawią niespodziankę swoim kibicom? Wierzymy, że tak i zapraszamy na relację na żywo.

Składy obu drużyn:

Zagłębie: Isailović - Rymaniak, Horvath, Reina, Dinis, Hanzel, Dąbrowski, M. Bartczak, Kocot, Pawłowski, Kędziora.
Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Wołąkiewicz, Kaczmarek, Lukjanovs, Surma, Nowak, Traore, Buzała, Buval.

Niestety, ze względu na kontuzję, w zespole Zagłębia nie zagra dziś Dawid Plizga.

1 min - pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy.

3 min - mogło być 1:0 dla gospodarzy. Po strzale M. Bartczaka nogę dostawiał Pawłowski, ale Lechię uratował słupek.

5 min - w pole karne karne Zagłębia wpadł Buzała, ale z ostrego kąta uderzył niecelnie.

9 min - z około 25 metrów uderzał Lukjanovs, ale zbyt słabo, a w dodatku w sam środek bramki.

9 min - GOL! 1:0 dla Zagłębia. Kędziora wycofał piłkę na 16. metr do M. Bartczaka, a ten pięknym strzałem pod poprzeczkę dał gospodarzom prowadzenie.

12 min - Lechia próbuje się odgryźć po stracie bramce. Z dystansu strzelał Nowak, ale zbyt słabo, by zaskoczyć Isailovicia.

13 min - po zamieszaniu w polu karnym Lechii piłka spadła pod nogi Pawłowskiego, ale piłkarz Zagłębia uderzył ponad poprzeczką.

18 min - po dośrodkowaniu w pole karne niepewnie interweniował Isailović. Piłka spadła pod nogi Bąka, ale ten nie potrafił opanować piłki i skończyło się na strachu.

24 min - fatalny strzał z dystansu Nowaka. Piłka poszybowała dobre 10 metrów nad bramką.

Za nami 25 minut gry na Dialog Arenie. Jak na razie, przewagę w posiadaniu piłki mają goście, ale dobrze zorganizowana defensywa Zagłębia na niewiele im pozwala. Na domiar złego gości, po pięknym golu M. Bartczaka Miedziowi prowadzą 1:0.

34 min - rzut wolny z 25 metrów wykonywał Dinis, ale posłał piłkę wprost w ręce Małkowskiego.

Na zegarze minęła 40. minuta. Obraz gry się nie zmienia. Lechiści próbują sforsować obronę Zagłębia, ale ich ataki przypominają bicie głową w mur.

41 min - dobra okazja Lechii. Piłka trafiła na pięty metr do Buvala, ale ten mając dużo czasu, nie potrafił nawet oddać strzału.

45 min - dośrodkowanie w pole karne Pawłowskiego, a tam niecelnym strzałem głową popisał się Reina.

45 min - sędzia doliczył jedną minutę.

Koniec pierwszej połowy. Zagłębie prowadzi 1:0 po bramce M. Bartczaka.

46 min - rozpoczęła się druga połowa spotkania. Obie drużyny bez zmian.

54 min - żółta kartka dla M. Bartczaka za faul na Lukjanovsie.

56 min - rzut karny dla Zagłębia! Po błędzie jednego z obrońców w sytuacji sam na sam z Małkowskim znalazł się Kędziora. Napastnik gospodarzy został sfaulowanym, a sędzia nie miał wątpliwości - żółta kartka dla Małkowskiego.

56 min - niestety Pawłowski nie wykorzystał rzutu karnego. Piłkarz Zagłębia uderzył w kierunku lewego słupka bramki Lechii, a Małkowski wyczuł jego intencje.

59 min - niewykorzystana jedenastka nie podziała na lubinian deprymująco. To oni od kilku minut są w natarciu.

64 min - dwójkowa akcja Pawłowskiego z Hanzelem, po której ten drugi oddał silny strzał w kierunku dalszego słupka. Małkowski jednak popisał się świetną interwencją i wybił piłkę na rzut rożny.

66 min - rzut karny dla Lechii. W niegroźnej sytuacji Rymaniak popchnął Lukjanovsa. Sędzia wątpliwości nie miał, kibice chyba jednak mieli.

67 min - Traore pewnie wykorzystał jedenastkę. 1:1.

69 min - zmiana w Lechii. W miejsce Nowaka na boisko wszedł Wiśniewski.

Do końca meczu pozostał jeszcze kwadrans, a tempo gry w ostatnich minutach wyraźnie spadło.

77 min - do ofensywnej akcji Zagłębia włączył się Horvath. Słowacki stoper oddał strzał z daleka, ale chybił o kilka metrów.

80 min - zmiana w Zagłębiu. W miejsce Kocota na boisko wszedł 20-letni Rakowski.

82 min - z dystansu mocno uderzał Lukjanovs, ale piłka poszybowała obok słupka bramki Isailovicia.

83 min - druga zmiana w Lechii. W miejsce Traore na boisku zameldował się Dawidowski.

86 min - GOL!!! 2:1 DLA ZAGŁĘBIA! Po dośrodkowaniu z rzuty rożnego Pawłowskiego zakotłowało się w polu karnym Lechii. W końcu do piłki dopadł Kędziora i strzałem z bliskiej odległości pokonał Małkowskiego.

89 min - GOL! 3:1 DLA ZAGŁĘBIA! Dośrodkowanie Dąbrowskiego. Piłkę odbił Małkowski, a nadbiegający Pawłowski wpakował ją do bramki.

90 min - zmiana w Lechii. Na boisko wszedł Sazankow, który zastąpił Buzałę.

90 min - sędzia doliczył 3 minuty.

90 2 min - w miejsce Pawłowskiego na boisko wszedł Woźniak.

KONIEC MECZU! Zagłębie wygrało z Lechią 3:1. Kluczem do zwycięstwa okazała się większa determinacja i zaangażowanie. Gospodarze wykazali się ogromną wolą wygranej i zasłużenie zdobyli trzy punkty.