Piłka nożna: Zagłębie Lubin zremisowało z Koroną Kielce 1:1

red
Zagłębia Lubin w inauguracyjnym meczu nowego sezonu rozgrywek Ekstraklasy zremisował z Koroną Kielce 1:1.

Pierwsza połowa meczu w Kielcach przebiegała zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, którzy byli stroną przeważającą, lecz swej przewagi nie potrafili udokumentować strzeleniem choćby jednej bramki. Goście z Lubina skutecznie wytrzymali napór i w drugiej połowie będą próbowali lepszym przygotowaniem kondycyjnym pomóc sobie w uzyskaniu w Kielcach korzystnego rezultatu.

Wynik meczu w 66. minucie otworzył nowy piłkarz w drużynie z Kielc, Andrzej Niedzielan. Po świetnej akcji Sobolewskiego napastnik strzela bramkę w swoim debiucie w Koronie.

Kibice Zagłębia na wyrównanie musieli czekać zaledwie 10 minut. W 76. minucie gola dla lubinian zdobywa Mateusz Bartczak.

Wynik nie uległ zmianie do końca spotkania i obie drużyny podzieliły się punktami w pierwszym meczu nowego sezonu Ekstraklasy.