Piłka Nożna: Zagłębie Lubin remisuje z Miedzią i wygrywa z Chrobrym

Michał Sałkowski, Dawid Sołtys
Kędziora trafił głową. Po ciężkim urazie czaszki nie ma śladu
Kędziora trafił głową. Po ciężkim urazie czaszki nie ma śladu fot. Piotr Krzyżanowski
Zagłębie pojechało do Głogowa, by toczyć sparingowe boje. Jeden z Miedzią Legnica, drugi z panem na włościach, czyli miejscowym Chrobrym.

W drużynie miedziowych testowani Borut Semler (słoweński reprezentacyjny napastnik z przeszłością w Bayernie Monachium) oraz czarnogórski skrzydłowy Nikola Vujović (ostatnio Partizan Belgrad), także przez kadrę wzywany. Do duetu należy dołączyć Sebastiana Iwanickiego, pomocnika, który karierę zaczynał we Francji (Cherbourg), a potem cumował w ŁKS-ie, Górniku Zabrze czy rezerwach Legii. Ostatnio zakotwiczył w III-ligowej Narwii Ostrołęka.

Pierwszy mecz kontrolny Zagłębie zremisowało. W 30. minucie po dośrodkowaniu Bartosza Rymaniaka do piłki najwyżej wyskoczył Wojciech Kędziora i pokonał Michała Kulę. Miedziowi strzelili drugą bramkę. Po podaniu aktywnego Semlera do siatki trafił 35-letni Albańczyk Enkeleid Dobi, który w zespole Marka Bajora jest tylko na gościnnych występach, by z formy nie wypaść. Swoje sezony począwszy od 2000 r. w Zagłębiu już zaliczył. A sparingową bramkę zdobył ze spalonego.

Wyrównał sześć minut przed końcem po szczęśliwej, acz bardzo dynamicznej akcji, Łukasz Zagdański (swego czasu grał w Zagłębiu). - Pierwsza połowa była dość wyrównana. W drugiej to my stworzyliśmy więcej okazji bramkowych. Widać, że zmierzamy we właściwym kierunku - mówi Janusz Kudyba, trener Miedzi.

W legnickim zespole testowany był napastnik Arkadiusz Sojka, który jeszcze tydzień wstecz starał się o angaż w Górniku Polkowice. Szkoleniowiec jednak podziękował mu. W przyszłym tygodniu do Legnicy powinni zawitać kolejni piłkarze przewidziani do gry w ataku. - Są to gracze z pierwszej ligi. W zasadzie brakuje nam już tylko napastnika - uważa Kudyba.

Drugi sparing to pełna kontrola Zagłębia nad Chrobrym. Vujović asystuje do Pawłowskiego na 1:0. Hanzel przymierza z dystansu i przełamuje ręce bramkarzowi na 2:0. A gwóźdź do trumny wbija młodzian Adrian Błąd.

PS 8.02. miedziowi wylatują na obóz do Turcji.

Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 1:1. Bramki: Kędziora 30 - Zagdański 84.
Zagłębie: Isailović - Rymaniak, Kapias, Łabędzki, Dinis - Iwanicki, Dąbrowski, Semler, Bryła - Dobi, Kędziora.
Miedź: Kula (46 Stamenkovic) - Spaczyński (46 Pilarski), Cisse (46 Kucharzak), Bakrac (60 Piotrowski), Żółtowski (55 Grittner), Garuch (46 Łysak), Dorobek (55 Zieliński), Kłak (46 Zagdański), Musiałowski (46 Syska) - Ochota (46 Orłowski), Sojka (46 Ogórek).

Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 3:0. Bramki: Pawłowski 10, Hanzel 45, Błąd 81.
Zagłębie: Ptak - G. Bartczak, Stasiak, Reina, Costa - Pawłowski, Hanzel, M. Bartczak, Vujović (Jasiński), Błąd - Traore.
Chrobry: Zaremba - Bukraba, Malesa (32 Kotlarski), Herbuś, Filbier, Janik, Hałambiec, Kałużny, Kowalski (22 Węglarz), Golakovic, Kostek. (II połowa) Zaremba - Wolbaum, Kotlarski, Błauciak, Mikutel, Żmijowski, Niedźwiedź, Woźniak, Filipiak, Węglarz, Jurak.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani