Piłka nożna: Rakels już strzela, Zagłębie gromi Calisię

Paweł Kucharski
Piotr Krzyżanowski
Efektownym zwycięstwem piłkarzy Zagłębia Lubin zakończył się rozegrany w Grodzisku Wielkopolskim sparing z Calisią Kalisz. Podopieczni trenera Marka Bajora wygrali z najlepszym po rundzie jesiennej zespołem III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej aż 4:0.

Co ciekawe, wszystkie gole padły dopiero w drugich 45 minutach, a łupem bramkowym zgodnie podzielili się dwaj młodziutcy napastnicy - Deniss Rakels i Arkadiusz Woźniak.
W pierwszej połowie kali-szanie stawiali lubinianom zdecydowany opór, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia Miedziowi mieli po ładnym strzale Kamila Wilcza, po którym piłka trafiła jednak w poprzeczkę.

Po zmianie stron przewaga Zagłębia nie podlegała najmniejszej dyskusji, a jej efektem były cztery bramki. Znakomity debiut, choć nieoficjalny, zaliczył w lubińskich barwach Rakels. Młody Łotysz nie tylko dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, ale był również bardzo aktywny, szybki i wygrywał wiele pojedynków jeden na jednego z obrońcami rywali.

W samej końcówce meczu kaliszan dobił Woźniak, który potwierdził, że nie zamierza odpuszczać walki o grę w podstawowym składzie lubinian w rundzie wiosennej.

Mecz z Calisią był ostatnim akcentem zgrupowania podopiecznych trenera Marka Bajora w Grodzisku Wielkopolskim. W sobotę ruszą oni w drogę powrotną do Lubina. Zatrzymają się jednak w Głogowie, gdzie na sztucznej murawie rozegrają sparing z Górnikiem Polkowice (godz. 13).

KGHM Zagłębie Lubin - Calisia Kalisz 4:0 (0:0)
Bramki: Rakels (56, 67), Woźniak (80, 89).
Zagłębie: Isailović - Kocot, Kapias, Dąbrowski, Costa (64 Błąd) - Hanzel, Wilczek (70 Rakowski) - Plizga, Osmanagić (46 Rakels), Woźniak - Traore.