PFK nie postawił Zagłębiu Lubin trudnych warunków

Paweł Kucharski
Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali ukraiński PFK Oleksandria 3:1 w swoim drugim meczu kontrolnym rozegranym podczas zgrupowania w tureckiej Alanyi.

Mimo że jako pierwsi bramkę w tym meczu zdobyli rywale, to przewaga Miedziowych nie podlegała najmniejszej dyskusji. Jeszcze przed przerwą wyrównał Maciej Małkowski, który tym samym zaczyna spłacać zaufanie trenera Pavla Hapala. Przypomnijmy, że jeszcze nie tak dawno "Mały" odsunięty został od pierwszego zespołu, a o przywrócenie go do składu zabiegał właśnie czeski szkoleniowiec.

Dziesięć minut po trafieniu Małkowskiego Zagłębie mogło objąć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Mouhamadou Traore. Senegalski napastnik nie trafił nawet w bramkę. Jednak co ma wisieć, nie utonie.

W drugiej połowie meczu z Oleksandrią poszło już z górki. Przewaga lubinian rosła z każdą minutą, a jej udokumentowaniem były dwa gole - Bartosza Rymaniaka i Mateusza Szczepaniaka. Na tym nie koniec sparowania lubinian w Turcji. Już jutro przeciwnikiem Zagłębia będzie słowacki FK Senica.