Panczenistki z Lubina podbiły Tomaszów Mazowiecki i Arenę Lodową!

MSZ
Panczenistki z Lubina podbiły Tomaszów Mazowiecki i Arenę Lodową! archiwum zawodniczek
Panczenistki z Lubina podbiły Tomaszów Mazowiecki i Arenę Lodową! Data 27.10.2017 na długo pozostanie w pamięci, zwłaszcza pochodzących z Lubina panczenistek. Na pierwszych zawodach w sezonie olimpijskim, wywalczyły pierwsze historyczne medale w pierwszej krytej hali w Polsce.

W piątek (27 października) po raz pierwszy na tor Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim po długich oczekiwaniach wyjechali łyżwiarze szybcy. Zawody rangi Mistrzostw Polski to test nie tylko dla startujących zawodników, ale też sprawdzian dla pierwszego w Polsce toru lodowego pod dachem.

Na ten dzień łyżwiarze czekali od lat. Marzenie w końcu się ziściło. Nowo wybudowany obiekt w Tomaszowie Mazowieckim miał swoją premierę w miniony piątek. Jak mówią sami zawodnicy, jest to hala na światowym poziomie.

Rywalizację rozpoczęli sprinterzy na dystansie 500 metrów. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentantka Polski Natalia Czerwonka (MKS Zagłębie Lubin), która jednocześnie ustanowiła pierwszy, historyczny rekord zadaszonego toru w Tomaszowie Mazowieckim - 39,52, jako jedyna zeszła poniżej 40 sekund.

Srebrny medal wywalczyła Kaja Ziomek reprezentująca klub MKS Cuprum Lubin (40,06). Brązowy krążek oraz trzecie miejsce na podium wywalczyła Andżelika Wójcik z AZS AWF Katowice, także pochodząca ze stolicy polskiej miedzi zawodniczka (40,67).

Kolejne straty przyniosły kolejne medale. Natalia Czerwonka wywalczyła mistrzostwo Polski również na 1500 metrów z czasem 1:59.77 oraz jeszcze jeden złoty krążek w ostatnim dniu mistrzostw na dystansie 1000 metrów!!!

Koszt budowy Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim to ponad 47, 5 miliona złotych, a roczne utrzymanie szacowane jest na poziomie 2,5 miliona złotych. W tym miejscu mogą trenować łyżwiarze szybcy, figurowi, hokeiści, rolkarze, a nawet fani curlingu czy shortreku.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0