Maj w Lubinie: Przegląd prasy z kwietnia 2023 w Lubinie, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Lubina czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Lubina czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w kwietniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Lubina najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Złoty Widok w Szklarskiej Porębie. Obłędne widoki na Karkonosze z platformy widokowej. Jak dojść, zdjęcia, wstęp 2023”?

Przegląd kwietnia 2023 w Lubinie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z kwietnia 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Złoty Widok w Szklarskiej Porębie. Obłędne widoki na Karkonosze z platformy widokowej. Jak dojść, zdjęcia, wstęp 2023

Złoty Widok w Szklarskiej Porębie to otwarta 3 lata temu platforma widokowa z ławkami i leżakami. Każdy, kto tam dotarł wie, że to cudowne miejsce do odpoczynku w pięknych okolicznościach przyrody. Jak dotrzeć na Złoty Widok, czy wstęp jest płatny oraz co można dojrzeć z tego punktu, dowiesz się z poniższego artykułu.

📢 Trwa Festiwal Kwiatów i Sztuki 2023. Pierwszy dzień imprezy w Zamku Książ w Wałbrzychu [ZDJĘCIA]

29 kwietnia ruszył XXXIII Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ w Wałbrzychu. Ta największa majówkowa impreza na Dolnym Śląsku potrwa do 3 maja. W pierwszy dzień festiwalu, mimo zmiennej aury, jego atrakcje przyciągnęły tłumy. Zobaczcie zdjęcia Dariusz Gdesza z największego dolnośląskiego zamku podczas tej wyjątkowej imprezy cyklicznej.

📢 Oto 10 oprawców z Dolnego Śląska poszukiwanych przez policję. Znęcali się nad dziećmi, żonami, matkami. Poznajecie kogoś? ZDJĘCIA, RYSOPISY

Bez litości znęcali się nad osobami najbliższymi, a teraz ukrywają się przed policją i prokuraturą. Wszyscy pochodzą z Dolnego Śląska. Publikujemy zdjęcia i nazwiska 10 poszukiwanych za znęcanie się nad bliskimi, których szukają m.in. policjanci z Wałbrzycha, Legnicy, Głogowa, Wrocławia, Kłodzka czy Jeleniej Góry i Zgorzelca. Dane upublicznione przez policję, aktualne na 29.04.2023 roku.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka maj Lubin: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w kwietniu uwagę czytelniczek i czytelników z Lubina. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Ostatnie przygotowania do Festiwalu Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ w Wałbrzychu 2023. Wiemy, co będzie w zamku! ZDJĘCIA

Trwają ostatnie, gorączkowe przygotowania do Festiwalu Kwiatów i Sztuki 2023 w Zamku Książ. To największa majówka na Dolnym Śląsku, podczas której Wałbrzych i zamkowe komnaty odwiedzą tysiące turystów. Impreza uroczyście zostanie zainaugurowana w sobotę, 29 kwietnia i potrwa do 3 maja. Zajrzeliśmy dzisiaj do zamku, by podejrzeć, jak będą wyglądać ukwiecone komnaty. To trzeba zobaczyć.

📢 Posadzili las papieski w Nadleśnictwie Legnica. Ku pamięci świętemu Janowi Pawłowi II w ramach akcji "Łączą nas drzewa"

Kilkadziesiąt osób zakasało rękawy, by posadzić las papieski w Nadleśnictwie Legnica. Akcję "Łącza nas drzewa" przeprowadzono w leśnictwie Karczowiska w gminie Lubin. Brali w niej udział mieszkańcy, leśnicy i strażacy - ochotnicy z Raszówki i Zimnej Wody. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

📢 Najstarsza magnolia w Wałbrzychu kwitnie - pomnik przyrody liczy 200 lat! Gdzie na Dolnym Śląsku rosną inne pomnikowe magnolie? FILM i FOTO

Najstarsza magnolia w Wałbrzychu to 200-letni pomnik przyrody i ozdoba dzielnicy Stary Zdrój. Właśnie ponownie zakwitła i wygląda przepięknie. Podpowiadamy gdzie szukać tego wyjątkowego drzewa, a także gdzie w innych częściach Dolnego Śląska rosną magnolie - pomniki przyrody. Zobaczcie zdjęcia wałbrzyskiej magnolii w rozkwicie.

📢 Ukradziono je w Niemczech, sprzedawano na giełdzie w Lubinie. Policja ujawniła 8 rowerów pochodzących z kradzieży

Lubińska policja zaskoczyła sprzedawców i kupujących swoją obecnością na sobotniej giełdzie w Lubinie. Wraz z funkcjonariuszami z Niemiec i inspektorami sanitarnymi prowadzili wzmożoną kontrolę. Efekt? Ujawniono 8 rowerów pochodzących z kradzieży.

📢 Wieża widokowa na Wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju. Dolnośląski turystyczny hit przyciąga jak magnes i zaprasza na majówkę!

Wieża widokowa na Wzgórzu Gedymina pod Wałbrzychem od jej otwarcia w lipcu 2022 roku przyciąga turystów z całego Dolnego Śląska oraz spoza niego. Właśnie trwa pierwsza wiosna, w której ten obiekt jest dostępny. Turystów nie brakuje! Przypominamy jak dojść do wieży widokowej w Szczawnie-Zdroju (2 trasy), pokazujemy widoki z niej i podpowiadamy, jakie inne wieże wkrótce w jej najbliższej okolicy powstaną.

📢 Legniccy aktorzy zjechali ponad 600 metrów pod ziemię, zobaczcie zdjęcia

W kwietniu 2013 roku aktorzy Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy kręcili sceny do telewizyjnej wersji spektaklu „Orkiestra” w reżyserii Jacka Głomba. Sceny kręcono w Zakładach Górniczych Lubin, ponad 600 metrów pod ziemią.

📢 Wyjątkowo ciasne miasta na Dolnym Śląsku. Tu gęstość zaludnienia jest zdecydowanie największa

Oto 10 dolnośląskich miejscowości, w których gęstość zaludnienia jest największa. Dane pochodzą z portalu polskawliczbach.pl i opierają się na statystykach Głównego Urzędu Statystycznego. Rozbieżności w poszczególnych regionach są duże. Największą gęstość zaludnienia ma województwo śląskie - 361 os/km2, a najmniejszą województwo podlaskie - 58 os/km2.

📢 Lokatorzy z piekła rodem. Mieszkali, nie płacili, zniszczyli, a na koniec chcieli wyprzedać wyposażenie domu, które nie należało do nich

Przez pół roku lokatorzy mieszkali w wynajętym domu nieopodal Legnicy. Nie płacili rachunków, spalili drewniany taras w kominku, a na koniec chcieli sprzedać na portalu społecznościowym całe wyposażenie domu. Nawet po decyzji prokuratora o tym, że mają opuścić dom nadal wystawiali przedmioty nie należące do nich. Sprawą zajmuje się prokuratura. Właściciele wycenili straty na blisko 100 000 zł, nie liczą niezapłaconych rachunków.

📢 Tu zarobisz krocie! Oferty pracy na Dolnym Śląsku z najwyższymi zarobkami. Nawet 22 tysiące złotych brutto! [KWIECIEŃ 2023]

Oto 23 najnowsze oferty pracy z najwyższymi zarobkami w województwie dolnośląskim. Wszystkie oferty pochodzą z Urzędu Pracy. Pod każdym zdjęciem szczegóły dotyczące miejsca pracy, wynagrodzenia brutto, zakresu obowiązków, wymagań oraz danych pracodawcy. Może pora się przebranżowić? Zobaczcie oferty!

📢 Wypadek w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych. Dwaj tragicznie zmarli i poszkodowany to strażacy poza służbą (WIDEO)

Tragiczny wypadek w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych, do którego doszło 18 kwietnia 2023 to ogromna strata dla wałbrzyskiej Państwowej Straży Pożarnej. W wypadku, zginęło dwóch strażaków w czasie wolnym od służby, a trzeci został ranny. O ich życie walczyło 12 zastępów strażackich.

📢 Niepowtarzalne szkło ozdobne z PRL kosztuje fortunę! Dolnoślązacy sprzedają prawdziwe perełki. Zobacz zdjęcia

Jeszcze kilka lat temu stare wazony i cukiernice wykonane w czasach PRL-u kurzyły się na strychach i w piwnicach, a trzymanie ich w domu było synonimem "obciachu". Dziś ceny takich barwnych perełek przyprawiają o zawrót głowy. Zobaczcie jakie szklane cacka z minionej epoki sprzedają mieszkańcy Dolnego Śląska. Może łaskawym okiem spojrzycie na swoje domowe skarby.

📢 Zobacz ratowników KGHM w akcji. Wspólne ćwiczenia na linach i pod wodą. ZDJĘCIA

Wspólne manewry nurków i sekcji wspinaczkowej górniczych ratowników KGHM robią wrażenie. Swoje umiejętności zaprezentowali pod okiem Andrzeja Bargiela, znanego skalpinisty.

📢 Legnica: Domniemany morderca kobiety doprowadzony do prokuratury, zobaczcie zdjęcia

W mieszkaniu przy ulicy Struga w Legnicy w nocy z soboty na niedzielę mężczyzna zamordował młodą kobietę a jej 14- letnią córkę ciężko ranił. Legniccy policjanci podejrzanego błyskawicznie namierzyli i zatrzymali. Właśnie dorowadzono go do Prokuratury Okręgowej.

📢 20 najbogatszych miejscowości na Dolnym Śląsku. Tutaj widać rozwój, tu firmy inwestują i płacą podatki!

Dolny Śląsk to region kontrastów. Są tu miasta, w których firmy niewiele inwestują i zostawiają niewiele środków z tytułu podatków, ale są też gminy dysponujące kapitałem z podatków w przeliczeniu na mieszkańca będącym niemal 9 razy większy niż wpływy nakbiedniejszego miasta regionu. W których miastach warto mieszkać, bo jest tu z czego inwestować w rozwój? Zobaczcie, oto 20 najbogatszych miast z Dolnego Śląska. Może warto pomyśleć o przeprowadzce?

📢 Włamywali się i wynosili co chcieli. Poszukiwani listem gończym na Dolnym Śląsku za kradzież z włamaniem. Poznajesz ich?

42 poszukiwanych listem gończym na Dolnym Śląsku umyka wymiarowi sprawiedliwości. Grozi im do 10 lat więzienia za to, że sięgnęli po czyjąś własność i dokonali włamania. Policja udostępnia ich wizerunki. Może spotkaliście ich ostatnio?

📢 Wrocław: Kobieta w stroju Ewy biegała po parkowych alejkach. Goniła przechodniów i wskakiwała do wody [NAGRANIE]

Przedziwna sytuacja miała miejsce w świąteczny weekend w parku Tołpy we Wrocławiu. Nagrał ją jeden z mieszkańców miasta. Na nagraniu widać biegającą nago kobietę, która krzyczy, wskakuje do wody, goni spacerujących i ucieka przed policjantami. Obejrzyjcie film poniżej.

📢 Oto 20 najbiedniejszych miejscowości na Dolnym Śląsku. Mieszkasz w którejś z nich?

Każdego roku Ministerstwo Finansów prezentuje wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Dzięki tym wskaźnikom poznaliśmy najbiedniejsze gminy na Dolnym Śląsku. W nich trudno o większe inwestycje. Może mieszkacie w którejś z nich? Zobaczcie na kolejnych slajdach miasta, które zbierają najmniej z podatków.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na lubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie