Łucznicy z Raszówki jadą na olimpiadę! [ZDJĘCIA]

Ewa Chojna
Łucznicy z Raszówki jadą na olimpiadę!
Łucznicy z Raszówki jadą na olimpiadę! Archiwum drużyny
Magda Sieradzka, Ewelina Mazurek i Mateusz Musiatowicz wezmą udział Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łucznictwie. Cała trójka uzyskała kwalifikacje i wystąpi w OOM w łucznictwie, która odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim w dniach 19-21 lipca 2019 roku. W OOM startuje 64 najlepszych łuczniczek i łuczników urodzonych w latach 2003/2002.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Łucznictwie wystartowało ponad 100 zawodników z województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Swoją reprezentację miał również LZS SKS Raszówka. Nasi łucznicy zajęli czwarte miejsce w punktacji klubowej, a wspólnie z zespołami z Dolnego Śląska pierwsze miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej. Indywidualnie najlepiej spisał się Kuba Wójcik, który był czwarty, a wspólnie z Izabelą Kożewnikow (szósta wśród kobiet) zajął trzecie miejsce w mikście. Drużyna chłopców była czwarta, a dziewcząt piąta.

W OSTATNICH DNIACH odbyły się trzy turnieje, w których startowali zawodnicy LZS SKS Raszówka. W Warszawie Mariusz Walada zajął 9. miejsce w Międzynarodowym Memoriale Ireny Szydłowskiej w łukach bloczkowych.

W Dolnośląskim turnieju dla Dzieci i Młodzików w Strzelinie w kategorii Orlik zwyciężył Denys Schmidt, a czwarty wynik uzyskał Maciej Noworol .

W kategorii Młodzik drugie miejsce wywalczył Jakub Wójcik, a trzeci był Jakub Smaga.

W kategorii Orlik dziewcząt Zuzanna Miedziak zajęła czwarte miejsce, Małgorzata Wójcik piąte, a Zuzanna Anopczenko szóste.

W Zamościu w III Rundzie Pucharu Polski Juniorów Młodszych Mateusz Musiatowicz był trzydziesty.