Lubińscy zawodnicy zadebiutowali w Bystrzycy

aag
Oskar Ostański zdobył srebrny medal w walkach do 54kg, a Patryk Łukasiewicz wywalczył brąz w kategorii do 48kg.

Zawodnicy lubińskiego klubu KKSW Taekwon-do wzięli w sobotę udział w I eliminacji Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego Juniorów i Juniorów Młodszych do Mistrzostw Polski Taekwon-do w obu kategoriach wiekowych. Zawody rozegrane były w w Bystrzycy Kłodzkiej.

Wśród 85 zawodników z 6 dolnośląskich klubów znalazła się 8-osobowa ekipa KKSW Taekwon-do z Lubina, klubu działającego w Młodzieżowym Domu Kultury.

Dla pięciu osób w lubińskiej drużyny start w Bystrzycy był debiutem w rywalizacji w konkurencji walki sportowej. Lubinianie przywieźli dwa medale w kategorii juniora młodszego. Srebrny w walkach do 54kg zdobył Oskar Ostański, a brązowy w kategorii do 48kg wywalczył Patryk Łukasiewicz.

Lubin reprezentowali: Anita Zarzycka, Mateusz Ossoliński, Patryk Kwaśnik i Michał Dolecki. W kategorii juniora rywalizowali Jakub Labus i Dominik Wiszniowski.

Kolejnym sprawdzianem dla zawodników z KKSW Taekwon-do będą zawody w Lubinie, które odbędą się 24 marca w sali przy ul. Składowej. Będzie to druga i ostatnia eliminacja do MP Juniorów i Juniorów Młodszych.

Przed starszymi zawodnikami w Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego Młodzików wystartują młodzicy (rocznik 1999-2000).