Lubin: Zawody "O Strzelecki Puchar Lata 2010" roztrzygnięte

AGLZaktualizowano
Wczoraj, na strzelnicy sportowej lubińskiej Ligii Obrony Kraju na osiedlu Przylesie, odbyły się okręgowe zawody w strzelectwie. Udział w zawodach wzięło łącznie 54 zawodników m.in. z Lubina, Głogowa i Jeleniej Góry. Lubińscy strzelcy oddali celne strzały - czterech z nich znalazło się na podium.

Podczas tegorocznych zawodów „O Strzelecki Puchar Lata 2010" zawalczyli sportowcy reprezentujący kluby strzeleckie z Dzierżoniowa, Świdnicy, Jeleniej Góry, Jawora, Legnicy, Głogowa i Lubina. Przeprowadzono odrębną klasyfikację kobiet i mężczyzn. Uczestnicy startowali w konkurencji pistolet sportowy oraz karabinek sportowy i dowolny (tylko mężczyźni) oddając po 30 strzałów, które były oceniane.

W kategorii kobiet karabin sportowy zdecydowaną przewagą wygrała Barbara Elmanowska ze Świdnicy, która uzyskała 275 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się lubinianka Kamilla Słowikowska z 227 pkt, a na trzecim Kamila Bednarek z Jawora (218 pkt.)
Pistoletem sportowym Anna Gałka z Lubina z wynikiem 250 pkt. wystrzeliła sobie pierwsze miejsce. Zaraz za nią, z 240 pkt. znalazła się Barbara Elanowska, a na trzecim miejscu uplasowała się Marta Gałka z Legnicy.
W kategorii pistolet sportowy mężczyzn najlepsze miejsca uzyskali strzelcy z Lubina i Legnicy: I i II miejsce przypadło dla Henryka Paczkowskiego i Ryszarda Wiśniowskiego z lubińskiego klubu i dla Tomasza Pawelczyka, legniczanina.
W kategorii karabin dowolny mężczyzn zwyciężył Tadeusz Czerwieński z Dzierżoniowa, II miejsce zdobył Robert Nowicki z Legnicy, a III miejsce przypadło Stanisławowi Paczkowskiemu z Lubina.

Najlepszym strzelcem zawodów został Tadeusz Czerwiński z Dzierżoniowa, który otrzymał puchar wraz z cenną nagrodą ufundowaną przez posła Ryszarda Zbrzyznego.
Trzy najlepsze panie i pięciu najlepszych zawodników w swoich konkurencjach otrzymało puchary, medale oraz dyplomy ufundowane przez Zarząd Rejonowy LOK.
Zwycięscy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Spółdzielnię „Piast” z Legnicy.

Puchar Świata w skokach narciarskich

Materiał oryginalny: Lubin: Zawody "O Strzelecki Puchar Lata 2010" roztrzygnięte - Lubin Nasze Miasto