Lubin: Dwie przegrane siatkarzy Cuprum Mundo

DS
Siatkarze Cuprum Mundo Lubin przegrali dwa mecze fazy play-off z AZS UZ Zielona Góra. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Lubinianie na zmniejszenie strat będą mieli okazję 27 lutego

Na razie zielonogórzanie prowadzą 2:0. Pierwszy mecz wygrali 3:1 (21:25, 26:24, 25:16, 25:14), a drugi 3:2 (22:25, 27:25, 30:32, 25:15, 15:11). Zawodnicy Cuprum Mundo Lubin zagrali bardzo dobrze w pierwszych dwóch setach pierwszego spotkania.

Kolejne dwie partie jednak były słabsze, co przełożyło się na wynik setów. Przegrali je wyraźnie. Drugi mecz był bardzo wyrównany. Zespół Piotra Szarejki prowadził już 2:1, a każdy z tych setów był bardzo emocjonujący. Czwarta partia zakończyła się wygraną gospodarzy, więc do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

AZS UZ poszedł za ciosem i zagrał tak jak w czwartym secie. W piątej odsłonie triumfował 15:11. Po meczach pozostał niedosyt, bo lubinianie zagrali naprawdę ciekawe zawody.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani