MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

"Kick to Africa" - Zagłębie Lubin wyśle piłki do Kamerunu. Potrzebna pomoc kibiców

Piotr Michalczyk
Piotr Michalczyk
Zagłębie Lubin wraz ze Stowarzyszeniem Sympatyków lubinian "Zagłębie Fanatyków" rozpoczęli akcję, której celem jest wysłanie jak największej ilości piłek dla młodzieży z Kamerunu.  Pomysłodawcą akcji jest Ryszard Roszak, który od lat angażuje się w pomoc afrykańskim dzieciom. Ambasadorem akcji z ramienia klubu jest Senegalczyk Cheikhou Dieng.
Zagłębie Lubin wraz ze Stowarzyszeniem Sympatyków lubinian "Zagłębie Fanatyków" rozpoczęli akcję, której celem jest wysłanie jak największej ilości piłek dla młodzieży z Kamerunu. Pomysłodawcą akcji jest Ryszard Roszak, który od lat angażuje się w pomoc afrykańskim dzieciom. Ambasadorem akcji z ramienia klubu jest Senegalczyk Cheikhou Dieng. Zagłębie Lubin
Zagłębie Lubin wraz ze Stowarzyszeniem Sympatyków lubinian "Zagłębie Fanatyków" rozpoczęli akcję, której celem jest wysłanie jak największej ilości piłek dla młodzieży z Kamerunu. Pomysłodawcą akcji jest Ryszard Roszak, który od lat angażuje się w pomoc afrykańskim dzieciom. Ambasadorem akcji z ramienia klubu jest Senegalczyk Cheikhou Dieng.

Osoby związane z Lubinem wymyśliły akcję "Kick to Africa"

„Kick to Africa” to akcja charytatywna, której głównym założeniem jest przesłanie piłek dla najbiedniejszych obywateli Kamerunu. Od kilku lat w pomoc afrykańskim dzieciom angażują się ludzie związani z naszym miastem m.in. ks. Artur Bartol, ks. Henryk Juszczyk czy Ryszard Roszak. Ostatni z nich jest pomysłodawcą akcji "Kick to Africa"

W Afryce piłki są bardzo potrzebne. Często młodzież gra tam zwiniętymi szmatami czy też czymkolwiek co może imitować kształt piłki byle tylko pokopać. Wiem o tym, że często grają też na boso, przez co mają zranione stopy, więc tego sprzętu w Afryce potrzeba naprawdę sporo - mówi Ryszard Roszak pomysłodawca akcji.

W Afryce piłki są bardzo potrzebne. Często młodzież gra tam zwiniętymi szmatami czy też czymkolwiek co może imitować kształt piłki byle tylko pokopać. Wiem o tym, że często grają też na boso, przez co mają zranione stopy, więc tego sprzętu w Afryce potrzeba naprawdę sporo - mówi Ryszard Roszak pomysłodawca akcji.Zagłębie Lubin

W akcję włączyło się Zagłębie Lubin, które wyznaczyło ambasadora

Ambasadorem akcji z ramienia Zagłębia Lubin został grający w zespole "Miedziowych" Senegalczyk Cheikhou Dieng. To właśnie on występuje w promującym akcję wideo, które możecie zobaczyć poniżej

Z radością wsparliśmy inicjatywę podjętą przez Pana Ryszarda Roszaka i stworzyliśmy akcję „Kick to Africa”. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele pomocy potrzebują najbiedniejsze dzieci mieszkające w Afryce. Z ramienia naszego Klubu ambasadorem akcji został Senegalczyk – Cheikhou Dieng. Z tego miejsca chciałabym zachęcić wszystkich kibiców Zagłębia do wsparcia akcji. Gorące podziękowania składamy również naszemu sponsorowi technicznemu, firmie R-Gol oraz Stowarzyszeniu „Zagłębie Fanatyków” za pomoc w realizacji przedsięwzięcia oraz Panu Ryszardowi Roszakowi za inspirację do realizacji pomysłu – mówi Dyrektor Sprzedaży Zagłębia Lubin S.A., Magdalena Berkowska.

Zagłębie Lubin prosi kibiców o wsparcie. Jak możemy pomóc?

Każdy kibic "Miedziowych" może dołożyć swoją cegiełkę do akcji "Kick to Africa". Aby to zrobić, należy udać się do oficjalnego sklepu "Miedziowych, który znajduje się w galerii Cuprum Arena. Właśnie tam można zakupić piłkę, na której możemy złożyć swój podpis. Piłkę z autografem wrzucamy do specjalnego, przygotowanego na potrzeby tej akcji, kosza. Do sklepu można przynieść również własną piłkę, jednak trzeba pamiętać, aby była ona nowa i przez nas podpisana.

Zobacz również:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na lubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto