Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

KGHM i stowarzyszenie „Dar Losu" jednoczą siły dla autyzmu

MSZ
KGHM i stowarzyszenie „Dar Losu" jednoczą siły dla autyzmu
KGHM i stowarzyszenie „Dar Losu" jednoczą siły dla autyzmu materiały prasowe
KGHM i stowarzyszenie „Dar Losu" jednoczą siły dla autyzmu. Niebieski kolor wiary i nadziei jest symbolem autyzmu, stąd dominacja tej barwy na ulicach miast 2 kwietnia. Tego bowiem dnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Pod hasłem „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu” w miesiącu kwietniu odbyło się mnóstwo inicjatyw, to jednak nie koniec działań na rzecz autystyków

KGHM i stowarzyszenie „Dar Losu" jednoczą siły dla autyzmu

2 kwietnia na niebiesko świeciły się budynki w Lubinie, Legnicy czy Jaworze. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Legnicy zorganizowała dla mieszkańców dzień wiedzy o autyzmie. Podobną akcję na jaworskim rynku zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy.

Z autystykami solidaryzował się również Lubin. 2 kwietnia lokalni amatorzy sportu kręcili Milion Swingów dla Autyzmu. Dochód zebrany podczas akcji zorganizowanej przez CrossFit Lubin trafi na konto Dolnośląskiego Stowarzyszenia na rzecz Autyzmu. Jednak to nie koniec akcji zainicjowanych przez lubinian.

9 kwietnia o godz. 19 w CK Muza odbędzie się Niebieski Wieczór Kabaretowy pod hasłem „Poznaj Autyzm”. Przedsięwzięcie wspólnymi siłami organizują wolontariusze KGHM, stowarzyszenie „Dar Losu” oraz CK Muza.

KGHM i stowarzyszenie „Dar Losu" jednoczą siły dla autyzmu

- Ważną częścią wieczoru będzie umożliwienie uczestnikom doświadczenia autyzmu - mówi Bogdan Godlewski, koordynator wolontariatu KGHM. - W holu „Muzie” czekać będą pedagodzy z lubińskiego Zespołu Szkół nr 3, którzy pomogą zrozumieć, z jakimi problemami borykają się osoby z autyzmem, aby funkcjonować w społeczeństwie.

W programie kabaretowego wieczoru przewidziane są występy lokalnych kabaretów - ,,Blade Pojęcie”, „Wyindywidualizowani”, „Bartnicy”, „Zakonska”, aukcje wartościowych przedmiotów oraz loteria fantowa. Na miejscu odbędzie się również wystawa „Poznajcie nas”. Autorzy prac to dzieci dotknięte Autyzmem, uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Lubinie. Ekspozycja ma na celu pokazanie wielkiego drzemiącego w nich potencjału pomimo tak ciężkiego zaburzenia.

Urozmaiceniem wieczoru będzie słodka niespodzianka. Uczestnicy akcji charytatywnej będą mogli wziąć udział w aukcji i loterii batonikowej. - Im więcej tych kalorycznych słodkości kupicie, tym większe szanse na wygraną a znając wasz apetyt na słodkie co nieco zapewniamy pyszną kawę z małą niespodzianką - zachęcają organizatorzy eventu.

Wieczór poprowadzi Mirosław Gancarz, aktor kabaretu Potem, muzyk i pedagog, nauczyciel akademicki, organizator życia kulturalnego, pracownik samorządowy, członek Rady Polskiej Fundacji Muzycznej.

- Autyzm jest nieuleczalny, lecz dzięki odpowiedniej opiece i terapii można zmniejszyć jego skutki i objawy, pomagając chorym lepiej odnajdywać się w społeczeństwie - dodaje Bogusław Godlewski z KGHM. - Toteż cały dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek przeznaczony zostanie na rehabilitację podopiecznych stowarzyszenia „Dar losu”.

Bilety w cenie 10 zł i więcej.

KGHM i stowarzyszenie „Dar Losu" jednoczą siły dla autyzmu

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto