Jurand Ciechanów - Azoty Puławy 21:30. Wojciech Zydroń najskuteczniejszy

redakcja
redakcja
Szczypiorniści Azotów Puławy wygrali trzeci mecz z rzędu. Po zwycięstwach w Kwidzynie i z Warmią Olsztyn, w sobotę puławianie pokonali Juranda Ciechanów 30:21.

Rywalem podopiecznych trenera Marcina Kurowskiego był beniaminek. Gospodarzy prowadzi były zawodnik Azotów rozgrywający Paweł Noch. Czynnym graczem jest też, mający puławską przeszłość, Oleg Siemionow. Rozgrywający wykazał rzucił swoim byłym kolegom cztery gole.
Zespół z Puław podszedł bardzo poważnie do rywalizacji z Jurandem. Drużyna wyjechała dzień wcześniej. – Najważniejsze, by piłkarze nie zlekceważyli rywala. Taka postawa może się na nas zemścić – przestrzegał trener Kurowski.
Obawy szkoleniowca nie sprawdziły się. Jedynie na początku gospodarze mieli powody do zadowolenia. W ósmej minucie miejscowi prowadzili 3:0. Upłynęło trochę czasu, zanim puławianie odnaleźli właściwy dla siebie styl gry na obiekcie Juranda. Impuls do bardziej skutecznej gry dał rozgrywający Grzegorz Gowin. Doświadczonego gracza wsparli koledzy. Azoty potrzebowały 13 minut, by wyjść na prowadzenie. Dokonał tego Wojciech Zydroń. Lewoskrzydłowy wystąpił w sobotę po raz drugi, od czasu powrotu po operacji i rehabilitacji. Popularny „Zyga" przed tygodniem zaliczył epizod w spotkaniu z Warmią Olsztyn, zdobywając dwie bramki. W minioną sobotę szczypiornista udowodnił swoją przydatność, rzucając dziewięć goli. Tym wyczynem Zydroń pokazał, że w dalszym ciągu zamierza pretendować do miana lidera zespołu.
W drużynie gospodarzy z dobrej strony zaprezentował się rozgrywający Michał Prątnicki. W drugiej części piłkarz podkręcił kostkę i nie mógł pomóc kolegom na parkiecie. Na początku tej odsłony gospodarze zniwelowali straty, ale nie na długo. Już w 40 min przyjezdni znowu odjechali na cztery gole (18:14). Osiem minut później, po golach Zydronia i Krzysztofa Łyżwy, przewaga Azotów wzrosła do siedmiu trafień (23:16). Bezpiecznego prowadzenia puławianie już nie oddali do końca. – Cieszymy się z wygranej. Dobrze radziliśmy sobie w defensywie i ataku – stwierdził Grzegorz Gowin.
PBS Jurand Ciechanów – Azoty Puławy 21:30 (10:12)
PBS Jurand: Grzybowski, Wróbel, M. Krajewski – Prątnicki 5, Semionow 4, D. Piórkowski 3, A. Piórkowski 3, Jurkiewicz 2, Malesa 2, Pakulski 2, R. Krajewski, Kraszewski, Malandy, Rurarz. Kary: 6 minut.
Azoty: Stęczniewski – Zydroń 9, Gowin 6, Masłowski 5, Łyżwa 4, Zinczuk 3, Tylutki 2, Kus 1, Afanasjev, Bałwas, Płaczkowski, Witkowski. Kary: 16 minut. Dyskwalifikacja: Grzegorz Gowin w 55, z gradacji kar.
Sędziowali: Robert Leszczyński i Marek Strzelczyk (obaj z Gdańska). Widzów: 750.
SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH
PBS Jurand Ciechanów – Azoty Puławy 21:30 (10:12) * Nielba Wągrowiec – Zagłębie Lubin 27:26 (10:12) * MMTS Kwidzyn – Siódemka Miedź Legnica 35:31 (18:14) * Stal Mielec – Vive Targi Kielce 28:40 (16:20) * Orlen Wisła Płock – Chrobry Głogów 34:22 (21:10) * 22. Warmia Anders Group-Społem Olsztyn – Powen Zabrze, zakończył się po zamknięciu tego wydania gazety.