Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak zadbać o bezpieczeństwo domu podczas wakacji?

RED
Bezpieczeństwo naszego domu w dużej mierze zależy od naszego zachowania. Wyjeżdżając na urlop, warto pomyśleć o środkach bezpieczeństwa – wiele z nich nie wymaga żadnych nakładów finansowych, są też takie, które możemy potraktować jako długofalową inwestycję w bezpieczeństwo. Co możemy zrobić, żeby nasz dom nie padł łupem włamywaczy? Przeczytajcie poniżej.

Zaplanuj nieobecność

  • Poprośmy sąsiada, by w miarę możliwości zwracał uwagę na mieszkanie. Zainteresowanie zaufanego, troskliwego i czujnego sąsiada spłoszyło już niejednego złodzieja.
  • Zadbajmy o to, by podczas naszej nieobecności listy ze skrzynki pocztowej były wybierane. Pozostające w skrzynce pocztowej korespondencje pokazują złodziejowi, że przez dłuższy czas nie ma domowników. Poprośmy sąsiada lub znajomą osobę, by możliwie codziennie wybierała korespondencję ze skrzynki.
  • Przed wyjazdem upewnijmy się czy dobrze zamknięte są okna i drzwi (na wszystkie zamki). Nie myślmy o tym, że mieszkaniu potrzebne jest świeże powietrze, gdy nie ma nas w domu. Otwarte lub niedomknięte okno stwarza dla złodzieja możliwość łatwego wejścia do wnętrza.
  • Poprośmy pracowników ochrony o szczególne zwrócenie uwagi na mieszkanie. Jeśli mieszkamy na osiedlu strzeżonym, warto powiadomić ochronę o naszym wyjeździe i poprosić o większą czujność.
  • Zwróćmy uwagę na informacje, które zamieszczamy w portalach społecznościowych - chwalenie się urlopowym wyjazdem to również informacja dla włamywaczy!

Przestrzeganie powyższych rad nie przysporzy nam żadnych wydatków, za to sprawi, że nasze mieszkanie lub dom będą bezpieczniejsze. Jednak jeśli do naszego urlopu pozostało jeszcze trochę czasu, a o bezpieczeństwie myślimy na poważnie, warto zastosować rozwiązania, które będą inwestycją.

Zabezpiecz mieszkanie

Zadbaj o drzwi, zamki i okna z atestem antywłamaniowym.
Znacznie utrudniają one sforsowanie podstawowej przeszkody, jaka staje przed złodziejem. Mogą też wpłynąć na zmianę zamiarów złodzieja, który uzna, że nie warto dokonywać włamania do tak zabezpieczonego mieszkania.

Zainstaluj rolety zewnętrzne.
Zwłaszcza tam, gdzie łatwo dostrzec z zewnątrz, co dzieje się w domu. Należy jednak pamiętać, że zasłonięte rolety to dla złodzieja wyraźny znak, że w domu nie ma nikogo i do włamania droga wolna.

Zaopatrz się w urządzenie, które zapali światła w domu o określonej godzinie albo opuści/poniesie rolety zewnętrzne.
Złodziej będzie miał wrażenie, że jednak (mimo jego obserwacji), ktoś w domu jest. Sposób ten sprawdza się raczej przy krótszych okresach nieobecności, gdyż złodzieje znają te urządzenia.

Zainstaluj w domu lub mieszkaniu system alarmowy z monitorowaniem.
Informacja o jego posiadaniu (na tablicy lub w postaci sygnalizatora) jest pierwszym elementem odstraszającym złodzieja. W przypadku sygnału włamania natychmiast wysyłany jest patrol interwencyjny. Złodziej na przebywanie w lokalu ma kilka minut. Mało jest prawdopodobne, że w tym czasie będzie mógł ukraść coś cennego. Usługa monitoringu pozwala na uzyskanie rabatów i zniżek u ubezpieczycieli mieszkania. Decydując się na system alarmowy, zwróć uwagę na to, żeby ograniczyć możliwość fałszywych alarmów. W jaki sposób ograniczyć liczbę fałszywych alarmów i zapewnić poprawne działanie systemu? Jeśli w naszym mieszkaniu założona jest instalacja alarmowa z monitorowaniem (korzystamy z usług firmy ochroniarskiej), warto poznać kilka sposobów, jak ograniczyć liczbę fałszywych alarmów, za które ponosi się dodatkowe koszty.

Tuż przed wyjazdem

Sprawdź, czy czujki ruchu nie są zasłonięte (przez meble, dekoracje, reklamy itp.).
Przed wyjściem z obiektu zamknij wszystkie drzwi i okna.
Zabezpiecz pomieszczenia, w których znajdują się lub mogą się znaleźć zwierzęta (np. gryzonie itp.).
Staraj się chronić elementy systemu alarmowego w czasie prac remontowych.
Upewnij się, że osoby uprawnione do korzystania z systemu alarmowego potrafią go obsługiwać i wiedzą, w jaki sposób odwołać fałszywy alarm.
Zapewnij sobie stały nadzór techniczny nad systemem alarmowym poprzez okresową konserwację.
Źródło:e-instalacje.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jak zadbać o bezpieczeństwo domu podczas wakacji? - Chojnów Nasze Miasto

Wróć na lubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto